Vjesti

• Blagajne zatvorene na dan utakmice

Blagajne zatvorene na dan utakmice

22.10.2014.
    Blagajne stadiona Kantrida neće raditi u četvrtak na dan utakmice 3.kola Europske lige HNK Rijeka - FC Feyenoord. Utakmica počinje u 19 sati.
  • Kek: Izazov je razmišljati kako doći do bodova

Kek: Izazov je razmišljati kako doći do bodova

22.10.2014.
    Odbrojavanje do treće utakmice skupine G UEFA Europa lige u kojoj će na Kantridi gostovati nizozemski Feyenoord došlo je do samog kraja. Nogometaši Rijeke i Feyenoorda u četvrtak u 19 sati istrčat će na travnjak stadiona podno legendarnih stijena i imati novu priliku za pokušati ostvariti svoje europske snove. Uoči posljednjeg treninga pred još jedan veliki euro-ogled, utakmicu su iz kuta Rijeke najavili trener Matjaž Kek i nezamjenjiva karika na desnom boku Ivan Tomečak.- Pred nama je još jedna velika europska utakmica i suparnik koji je upisan u povijest europskog nogometa velikim slovima. Nema većeg izazova, veselja i priznanja nego biti u prilici za odigrati ovako veliku utakmicu, doći na razinu da možeš igrati ovakvu utakmicu i da u takvoj utakmici razmišljaš kako doći do bodova i igrati na visokom europskom nivou što smo pokazali da možemo. Građenje Rijeke u svim segmentima mene strašno veseli… To je znak da se ide naprijed i zbog toga veliko priznanje igračima zbog ovoga gdje su doveli Rijeku – istaknuo je Matjaž Kek i uputio poziv navijačima da dođu na Kantridu i svojom podrškom igračima uljepšaju još jednu europsku stranicu koja će biti ispisana u četvrtak navečer.- Dođite na Kantridu, uzmite ulaznice koje su ostale i još jednom uživo budite dio nogometnog spektakla. Mislim da ćemo biti ravnopravan suparnik jer imamo svoje ciljeve, želje i motive. Ivan Tomečak nerijetko je u europskim utakmicama znao imati značajnu ulogu u velikim utakmicama kakva je pred vratima…- Na nama igračima je da ispoštujemo ono što se od nas traži, da pružimo svoj maksimum i natopimo ovaj dres znojem pa što bude. Ako na kraju utakmice budemo zadovoljni onime što smo pružili, ako znamo da je „to to“, da nije moglo više, bit ćemo zadovoljni. Europa kažnjava svaku pogrešku i moramo biti što koncentriraniji kako nam se ne bi dogodio propust. Ako bude tako osvojit ćemo bodove i ostvariti dobre rezultate. Nizozemski klubovi igraju nogomet koji svakoj momčadi  na svijetu može nanijeti štetu, ali pokazali smo da smo spremni na to. Ako pružimo ono što možemo u ovom trenutku onda imamo razloga razmišljati o pozitivnom rezultatu, a u nogometu nitko nije nepobjediv – dodao je Tomečak.
  • U prodaji ulaznice za Split

U prodaji ulaznice za Split

21.10.2014.
    Na zapadnoj blagajni stadiona Kantrida u prodaji su ulaznice za susret 13.kola MAXtv Prve lige HNK Rijeka – RNK Split koji se igra u Rijeci na stadionu Kantrida u nedjelju 26.10 u 19 sati. Ulaznice se po cijenama za redovnu HNL utakmicu prodaju po sljedećem radnom vremenu. Srijeda: 10 – 18 sati Četvtak: 10 – 17 sati Petak: 10 – 18 sati Subota: 10 – 18 sati
  • Fotografiranje za novi klupski kalendar

Fotografiranje za novi klupski kalendar

21.10.2014.
    Na gradilištu novog trening kampa HNK Rijeke ovih dana je počelo fotografiranje igrača i stručnog stožera HNK Rijeke za novi klupski kalendar. Među hrpom kamenja i građevinskog materijala te među više desetaka strojeva krupne mehanizacije, iskorištena je kratka pauza u radu strojeva da bi se fotografiranje odradilo. Bit će to povijesne fotografije jer će već za nekoliko mjeseci na istom ovom mjestu niknuti – novi trening kamp HNK Rijeke. Simbolika novog kalendara kao i cijela scenografija nisu slučajno odabrani. Novi trening kamp će biti centar nogometa u Gradu Rijeci i kao takav poligon za mnoge buduće generacije. Stoga je i novi kalendar osmišljen na način da promovira zajedničku misao -  „Gradimo budućnost zajedno...“
  • Predstavljen klupski autobus

Predstavljen klupski autobus

20.10.2014.
    Personalizirani klupski autobus koji odnedavno prevozi nogometaše Rijeke diljem Hrvatske predstavljen je u ponedjeljak ujutro na Korzu na druženju s navijačima. Cijeli događaj uveličali su i sami prvotimci Rijeke Ivan Močinić, Anas Sharbini, Mato Jajalo, Mateo Bertoša, Damir Zlomislić, Lima Moises, Ruben Lima, Goran Cvijanović i Miral Samardžić koji su za ovu priliku svoje mjesto u autobusu prepustili članovima kluba, dobitnicima u nagradnoj igri, koje je vozač Damir Blažević provozao gradskim ulicama, a HNK Rijeka i Autotrans nagradili prigodnim darovima.   Kako je proteklo druženje na Korzu i predstavljanje klupskog autobusa pogledajte u foto galeriji i video prilogu.
  • Ajayi i Dangubić pogodili pobjedu

Ajayi i Dangubić pogodili pobjedu

19.10.2014.
    Druga momčad Rijeke slavila je na gostovanju kod Samobora rezultatom 2:0 i povećala prednost na vrhu Treće HNL zapad pred Dinamom II na tri boda. U jednoj od najboljih utakmica ove sezone igrači Renata Pilipovića postigli su dva pogotka uz još tri pogođene vratnice i pregršt propuštenih prilika ili grešaka kod zadnjeg pasa koje bi ovu pobjedu učinile još izraženijom. U petoj i u osmoj minuti Ajayi i Bertoša pucali su u blok domaćina, u 11. Okechukwu je s 18 metara malo iskosa s desne strane pogodio gredu da bi u 16. Ivančićev udarac s nekoliko metara obranio domaći vratar. Ipak, bila je to sve uvertira u vodstvo Rijeke II koja je inicijativu naplatila u 22. minuti. Dangubić je primio loptu na 25 metara od gola Samobora i dubinskim proigravanjem iz igre izbacio cijelu domaću obranu te proigrao Ajayija koji sigurno poentira – 0:1. Već dvije minute kasnije novu priliku imao je Ajayi, u 26. Dangubić a potom i Klapan ali rezultat se nije mijenjao. Najbliže povećanju vodstva Rijeka II je do poluvremena bila u 43. minuti kada je Dangubićev udarac obrana domaćina odbila do Ivančića koji pogađa vratnicu. Uz povremene bljeskove domaćina, ponajviše iz kontre, i dva opasna udarca prema Nwolokoru, i drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Rijeci. Već u 52. minuti ubačaj Dangubića domaća obrana odbila je u vratnicu. Do povećanja vodstva Ivančić, Okechukwu i Bertoša nisu bili precizni što je ispravio Dangubić u 65. minuti. Okechukwu je osvojio loptu u polovici Samobora i proigrao Dangubića koji je krenuo prema kaznenom prostoru domaćina pa proigrao Klapana na desnoj strani. Ubačaj na prvu vratnicu pratio je Dangubić koji je pravovremeno utrčao i glavom pogodio povećanje vodstva – 0:2. Do kraja utakmice prilike za Rijeku II imali su Dangubić, Ajayi i Filipović, Rijeka II je tražila i jedanaesterac nakon evidentnog prekršaja nad Okechukwuom ali rezultat se nije mijenjao.Samobor – Rijeka II 0:2SAMOBOR Gradski stadion. Gledatelja 250. Sudac: Anto Marić. Strijelci: 0:1 Ajayi (22'), 0:2 Dangubić (65'). Žuti karton: Mišura (Samobor).SAMOBOR: Ilić, Horvat, Mišura, Ivkovčić, Škvorc, Guliš, Bradarić, Mihelčić, Brujić (od 68' Kostanjski), Vrančić (od 68' Ćuk), Hasan (od 72' Drušković). RIJEKA: Nwolokor, Bertoša, Špikić, Budicin (od 31' Batinić), Mršić, Gerald, Klapan (od 74' Lucić), Okechukwu (od 84' Filipović), Dangubić, Ajayi, Ivančić.
  • Ponedjeljak rezerviran za druženje uz novi autobus

Ponedjeljak rezerviran za druženje uz novi autobus

19.10.2014.
    Nakon fenomenalne pobjede protiv Istre 1961 3:1, golovima Jajala, Kramarića i Zeca, prvotimci HNK Rijeke sutra u ponedjeljak 20.listopada stižu u centar Rijeke, točnije na Trg 111. brigade HV – a, gdje će se družiti s fanovima i navijačima kluba. Bit će to nastavak akcije HNK Rijeke kojom se promovira  linija novo dizajniranih  fan artikala te ostalih segmenata iz rada kluba. Ovaj put posebnu pozornost dobit će autobus s kojom momčadi HNK Rijeke putuje na gostovanja, a koji je ukrašen novim dizajnerskim rješenjem. Početak akcije zakazan je za 10.45 sati promotivnom utakmicom Morčića HNK Rijeke, a tada na Trg stižu i igrači prve ekipe. Nakon prezentacije autobusa slijedi fotografiranje s igračima, potpisivanje autogram karti te razgledavanje autobusa. U 11.30 sati na red dolaze članovi HNK Rijeke koji su u jučerašnjoj nagradnoj igri organiziranoj preko Facebook stranice HNK Rijeke osvojili – promotivnu vožnju klupskim autobusom po centru grada. Osim kratke vožnje – nagrađeni će dobiti i prigodne darove, a u samom autobusu očekuje ih i dodatno iznenađenje. Nakon povratka autobusa na Trg, građani će ga  moći razgledavati sve do 13 sati. Evo i popisa dobitnika nagrade igre. To su 50 najbržih članova kluba koji su točno odgovorili na nagradno pitanje – koliko je pogodaka fenomenalni Andrej Kramarić postigao za Rijeku ove sezone MAX TV Prve lige u 11 nastupa. Točan odgovor bio je  nevjerojatnih – 14 pogadaka.  IME I PREZIME  BR. ČLANSKE ISKAZNICE1 Petra Štefanac  17062 Robert Sudan 9333 Vladimir Bosnic 15374 Marko Mušković 28315 Mauro Režić 24236 Krešimir Bojić 9697 Matija Šimičević 16488 Vedran Alaupović 31149 Nikola Sudan 251410 Milivoj Baričević 288211 Marin Udović 25512 Tomislav Keleković 32713 Ejdo Rekić 220514 Milijan Spajić 202115 Nikola Kraljić 111616 Lorena Šafar 316617 Kristijan Brozović 118918 Mauro Čani 341319 Duško Devčić 369220 Sanja Luksa 122021 Luka Baki 198222 Adriano Sluga 110323 Elena Slivka 284624 Mateo Turak 52225 Nensi Keser 117526 Magdalena Dadić 312927 Robert Gerl 54528 Marija Koledić 255429 Lana Štefanel 140730 Marina Kos 327531 Dragoslav Puvača 108032 Natali Ružić 343533 Ivan Radoš 43234 Vigos Paspartu 78735 Alen Cengic 110736 Kristian Cianci 306037 Marin Augustinović 280338 Sanjin Grašanski 29739 Nino Balić 18340 Nataša Ljubičić 330841 Danen Iksnadarg 28942 Marin Šanko 82043 Stefano Peruc 186144 Mauro Mušković 17845 Krema u čaši 360446 Alenka Jurčić 273847 Franjo Varenica 168548 Edi Ždralić 6849 Dario Ujević 18450 Niky Jurica 252
  • [VIDEO] Jajalo: Pokazali da znamo i možemo

[VIDEO] Jajalo: Pokazali da znamo i možemo

18.10.2014.
    Još je jednom odjekivao vatromet podno legendarnih stijena Kantride u čast nogometaša Rijeke koji su pobjedom u regionalnom derbiju protiv Istre 1961 (3:1) nastavili svoj uspješan niz i zadržali korak za Dinamom koji nakon 12 prvenstvenih kola bježi četiri boda. Jedan od junaka pobjede protiv čvrstog suparnika bio je Mato Jajalo koji je najprije izjednačujućim pogotkom otvorio Rijeci put preokreta, pa asistencijom Kramariću otvorio vrata pobjede kojoj je točku na „i“ stavio Ermin Zec – nakon još jedne asistencije Mate Jajala. Prvijenac protiv Lekenika, pogodak Istri uz još dvije asistencije za kraj sjajnog tjedna Rijekinog dirigenta veznog reda.- Meni je jako drago zbog toga, nadao sam se da će me kad-tad probiti taj čep. Drago mi je zbog momčadi jer smo se izborili za pobjedu, pokazali da možemo i znamo… Morali smo tražiti prostore, ali znali smo da će kad-tad proći lopta. Srećom, brzo smo izjednačili i do kraja ih dotukli… - rekao je Mato Jajalo.
  • [VIDEO+FOTO] Kek: Pobjeda karaktera

[VIDEO+FOTO] Kek: Pobjeda karaktera

18.10.2014.
    Nogometaši Rijeke porazili su Istru 1961 rezultatom 3:1 i nastavili pozitivan niz pred utakmicu protiv Feyenoorda koji u četvrtak gostuje na Kantridi. Gostujući bedem probijen je u drugom poluvremenu nakon što je Istra 1961 otišla na odmor s minimalnom prednošću pogotkom Darija Tomića iz jedinog udarca u okvir Vargićevog gola. U nastavku Rijeka je „potekla“ potekla pod dirigentskom palicom Mate Jajala. U 54. minuti Andrej Kramarić je ostavio rolicu Mati Jajalu koji je s 18 metara dobrim udarcem prevario odličnog Drevena i postigao prvenstveni prvijenac u dresu Rijeke. Bio je to trenutak koji je označio potpunu ofenzivu Rijeke koja je plela mrežu pred gostujućim kaznenim prostorom i konačno u 71. minuti preko Andreja Kramarića preokrenula rezultat. I ovoga puta u glavnoj ulozi bio je Jajalo koji je sjajno podvalio loptu Kramariću koji s braničem „na leđima“ vara Drevena i plasira loptu pod gredu. Bio je to 14. Kramarićev pogodak za HNK Rijeku u ligi ove sezone.  Potvrda pobjede došla je u 90. minuti nakon ubačaja iz kuta i promašene lopte Radonjića. Akciju je dobro pratio Ermin Zec i s nekoliko metara poslao loptu iza Drevena za pogodak u prvenstvenom debiju za Rijeku. - Pobjeda karaktera momčadi koja je ustrajala, bila borbena i prisilila suparnika na greške. Presretan sam jer nam je ovo vrlo važna pobjeda. Istri želim sve najbolje, to je momčad koja ima kvalitetu, koja je dobro vođena i koja će mnogima uzimati bodove u HNL-u – rekao je Matjaž Kek.