Sažetak utakmice HNK Rijeka - NK Osijek pogledajte OVDJE.
  • [FOTO] 3. HNL: Vrapče - Rijeka II 1:2

[FOTO] 3. HNL: Vrapče - Rijeka II 1:2

24.05.2015.
    Nogometaši Rijeke II pobijedili su Vrapče 2:1 u utakmici 28. kola Treće HNL-zapad i zasjeli na drugo mjesto preskočivši Dubravu koja je u subotu remizirala protiv Dinama II. Bio je to zanimljiv ogled u kojem se Vrapče pokazalo kao tvrd i neugodan protivnik, a sve bitno dogodilo se u posljednjih pola sata utakmice.Domaćin je poveo u 62. minuti. Nakon jednog kornera zračni duel Kokorovića i Miloša, nakon kojega je domaći branič pao, okarakterizirao je za najstrožu kaznu. Vinčić je bio siguran - 1:0. Iako do tog trenutka Rijeka II nije stvorila izrazitu priliku, riječki nogometaši nisu klonuli duhom već su se nastavili međusobno bodriti.Nagrada je stigla pet minuta kasnije kada je Matej Mršić odlično okrenuo gostujućeg braniča na lijevom boku i prizemnim ubačajem pronašao Dangubića - 1:1. Bio je to impuls kojega su izabranici Ivice Kuleševića trebali. Uslijedilo je kratko zatišje u igri, a onda su Riječani opet pritisnuli. Nagrada je ovoga puta stigla u 81. minuti.Rebernik je primio loptu na desnom boku i odigrao povratnu za Furijana na rubu kaznenog prostora. Nogometaš Rijeke proslijedio ju je do Dangubića koji ju je primio na deset metara okrenut leđima od gola. Pošto je ostao sam imao je dovoljno vremena da se okrene i pospremi je u mrežu - 1:2! Domaćin do kraja utakmice nije ozbiljnije zaprijetio, i Rijeka je na kraju odnijela važne bodove iz Zagreba.U prvom dijelu nije bilo previše prilika. Nwolokor je odlično reagirao u 14. minuti nakon udarca Mohača. Rijeka II polako je gradila napade, ali nedostajala je završnica. Kokorović i Klapan okušali su udarce s poludistance, nedostajalo je malo preciznosti. Najbolju priliku Rijeka II u prvom je dijelu imala u 37. minuti. Kokorović je odličnom dijagonalom pronašao Collinsa koji se sjajnim primanjem lopte riješio pratnje. Nogometaš Rijeke II ušao je u kazneni prostor, odlično ubacio u pet metara, ali nikoga nije bilo od riječkih igrača da je gurne u prazan gol.Treća HNL - zapad Vrapče - Rijeka II 1:2Igralište NK Vrapče. Gledatelja: 200. Sudac: Tomislav Vidović (Jazvine).Strijelci: 1:0 Vinčić (62'-11m), 1:1 Dangubić (67'), 1:2 Dangubić (81').Žuti karton: Diyoke (Rijeka II):VRAPČE:  Šimunić, Lazov (od 82' Gorgiev), Boršić, Miloš, Ćosić, Vrbat, Bektaši, Vinčić, Mohač, Panadić (od 69' Debeljak), Galešić (od 86' Matteoni).RIJEKA II:  Nwolokor, Vidas, Budicin, Batinić, Collins, Klapan, Diyoke (od 64' Fumić), Rebernik (od 89' Furijan), Kokorović, Bajić, Dangubić (od 51' Mršić).
  • Leovcu treći žuti karton

Leovcu treći žuti karton

24.05.2015.
    Branič Rijeke Marin Leovac propustit će posljednju ovosezonsku utakmicu u kojoj Rijeka gostuje kod Dinama. Leovac je na utakmici protiv Osijeka dobio treći žuti karton, ukupno šesti ove sezone, koji ga je izbacio iz konkurencije za derbi u posljednjem kolu sezone.
  • Balaj: Hvala na navijačima na podršci kroz sezonu

Balaj: Hvala na navijačima na podršci kroz sezonu

24.05.2015.
    U sjajnoj pobjedi protiv Osijeka (3:0) na oproštaju od Kantride za sezonu 2014./15. istaknuo se Bekim Balaj koji se prometnuo u konstantu u napadu Rijeke. Ovaj albanski reprezentativac postigao je pogodak na posljednje četiri utakmice Rijeke, ukupno devet u 14 proljetnih prvenstvenih nastupa i pružio navijačima najbolju nagradu za bezrezervnu podršku koju je momčad dobivala s tribina. - Zadovoljan sam igrom cijele momčadi pa tako i svojom osobno, Armada je obilježavala rođendan i drago mi je što smo im dobrom igrom uljepšali slavlje. Atmosfera je bila sjajna, hvala navijačima na podršci kroz cijelu sezonu. Pogodak? Ništa posebno, bio sam na pravom mjestu u pravo vrijeme. Žao mi je što je onaj udarac pri kraju utakmice odsjeo na gredi, još nikada za Rijeku nisam postigao dva pogotka na jednoj utakmici i želja mi je da to napravim - govorio je Bekim Balaj uz dodatak da veliku ulogu u njegovim golovima, uz suigrače, ima i pomoćni trener Vjeko Miletić. - Malo se šalimo na račun toga, ali kad god mi Vjeko kaže da ću postići pogodak to se i ostvari... Mislim da samo jednom nije pogodio, ha, ha... Šalu na stranu važno je da kao momčad igramo lijep nogomet, da postižemo puno golova a najmanje je bitno tko je strijela - dodao je dobro raspoloženi napadač Rijeke. Do kraja prvenstva Balaja i suigrače očekuje još gostovanje na Maksimiru kod Dinama. - Odradit ćemo ovu utakmicu kao i svaku ovog proljeća, sa željom da pobijedimo i da polusezonu zaključimo onako kako smo započeli - pobjedom. Zimus je dosta novih igrača došlo, trebalo nam je vremena da se uklopimo i pohvatamo smjernice trenera i mislim da to sada doista dobro izgleda. Osobno sam zadovoljan ovom prvom polovicom sezone u dresu Rijeke, ali idemo odraditi još ovu utakmicu kako treba, kratko se odmoriti za novu sezonu pa ponovo krenuti u dokazivanje na terenu - zaključio je Bekim Balaj.
  • 3. HNL: Rijeka II kod Vrapča po drugo mjesto

3. HNL: Rijeka II kod Vrapča po drugo mjesto

24.05.2015.
    Nogometaši Rijeke II u nedjelju gostuju kod Vrapča (17 sati) u utakmici 28. kola Treće HNL-zapad. Izabranici Ivice Kuleševića imat će priliku zasjesti na drugo mjesto nakon što su Dinamo II i Dubrava u subotnjem ogledu remizirali 0:0. Riječki nogometaši imaju tako priliku pobjedom u nedjeljnoj utakmici preskočiti Dubravu na drugom mjestu uoči posljednjih ogleda sezone protiv Trnja, te neugodnog gostovanja u posljednjem kolu kod Dinama II.Riječani su u odličnoj formi, u posljednjih devet utakmica upisali su osam pobjeda i jedan nesretan poraz od Dugog Sela. Ako je suditi prema tome Rijeka ima što tražiti na gostovanju u Zagrebu. Inače, u prvom dijelu sezone Rijeka II je na domaćem travnjaku pobijedila Vrapče 3:0.
  • Lešković: Pobjeda dar navijačima...

Lešković: Pobjeda dar navijačima...

23.05.2015.
     Kraj sezone na Kantridi prošao je u velikom stilu. Odlično popunjena Kantrida i glasno navijanje na tribinama, a s druge strane na travnjaku raspoložena i učinkovita Rijeka koja nije imala problema s Osječanima. Pobjeda 3:0 u kojoj nije bilo manje dobrih. - Jedan veliki spektakl. Drago mi je da smo odužili navijačima dobrom igrom i pobjedom. Nadam se da ovo ipak nije oproštaj od Kantride i da ćemo još koju utakmicu odigrati ovdje...- kaže vratar Rijeke Ivan Vargić koji opet nije imao previše posla...- To je zato što na većini utakmica na Kantridi, ekipa igra skoro savršeno... – zaključio je Vargić.A jedan od stupova obrane ponovno je bio Marko Lešković...- Imali smo najvjernije navijače cijele sezone i drago mi je da su došli na Armadin rođendan u tolikom broju. Pobjeda protiv Osijeka je naš dar njima...Opširniji razgovor s Vargićem i Leškovićem pogledajte u priloženom videu...
  • Kek: Bila je ovo sezona kakva dolikuje Kantridi

Kek: Bila je ovo sezona kakva dolikuje Kantridi

23.05.2015.
    Nogometaši Rijeke doživjeli su ovacije nakon pobjede protiv Osijeka (3:0) u posljednjoj utakmici sezone na Kantridi. Navijači su i ovoga puta pozdravili igrače, te stručni stožer na čelu s trenerom Matjažom Kekom. Nije vjerojatno bilo osobe na stadionu koja nije poželjela stisnuti ruku treneru Rijeke.- Čestitam Osijeku na korektnoj utakmici. Zasluženo smo pobijedili i odigrali smo kao i zadnje dvije utakmice na Kantridi. Čestitam igračima i stožeru, te klubu koji je imao sjajnu sezonu na Kantridi. Sezona kakva dolikuje Kantridi. Neki kažu da je stara, ali tu je toliko puno emocija i pozitivne energije. Čestitke igračima - rekao je Matjaž Kek nakon velikog slavlja na Kantridi.- Odigrali smo dobru utakmicu s puno želje. Imali smo vrhunske uvjete za trening i to se vidi. Ovo je sezona rekorda, najviše bodova i golova. Idemo prema naprijed, ovo je mlada ekipa, posebice vezna linija koja mi se svaki dan sve više sviđa. Sve su više okomiti. Tu je veliki rizik i još se griješi, ali samo tako se može napredovati. Svaka utakmica im daje na kvaliteti - zaključio je Matjaž Kek.
  • MAXtv Prva liga: Rijeka - Osijek 3:0

MAXtv Prva liga: Rijeka - Osijek 3:0

23.05.2015.
    Nogometaši Rijeke pobijedili su Osijek (3:0) u 35. kolu MAXtv Prve lige u posljednjoj ovosezonskoj utakmici na Kantridi. Riječki nogometaši bez većih su problema upisali 22. prvenstvenu pobjedu. Rijeka je vrlo brzo preuzela konce u igri i nakon desetak minuta pritiska u 18. minuti stigao je i prvi gol. Ivan Tomečak sjurio se po desnoj strani i odigrao povratnu loptu. Anas Sharbini je natrčao i potegnuo, lopta se dvaput odbila i došla do Balaja koji ju je s deset metara pospremio u mrežu - 1:0.U 22. minuti Balaj je bio neprecizan glavom, deset minuta kasnije Tomasov je pobjegao obrani i pucao preko grede. Drugi gol stigao je u 34. minuti. Sharbini je sjajno progirao Tomečaka u kaznenom prostoru kojega je s leđa pokosio Bralić. Sharbini je uzeo zalet i pri udarcu s bijele točke se okliznuo, ali lopta je završila u mreži - 2:0! Osijek u prvom poluvremenu nije ozbiljnije zaprijetio. Rijeka je drugo poluvrijeme otvorila lijepom minijaturom Balaja, ali završnica nije bila precizna. Osijek je u nekoliko navrata stigao pred kazneni prostor, ali bez prave prilike. Ako je postojala nada u povratak za goste, ona je nestala kada je Slavko Bralić u 60. minuti srušio Vedrana Jugovića na centru i zaradio drugi žuti karton.Treći gol Rijeke stigao je u 66. minuti. Jugović je proigrao Sharbinija u kaznenom prostoru. Vratar Osijeka je istrčao, a Sharbini uspio prebaciti loptu za Tomasova koji ju je gurnuo u prazan gol - 3:0. Rijeka je do kraja utakmice imala još nekoliko prilika. Mikulić je obranio pokušaj Ajayija, dok je Balaj s 18 metara zatresao gredu. Navijači su se od Kantride za ovu sezonu oprostili uz "Najdraža Rijeko".Live izvještaj s utakmice Rijeka - Osijek pogledajte ovdje
  • Zapad gotovo rasprodan uoči Osijeka

Zapad gotovo rasprodan uoči Osijeka

22.05.2015.
    U predvečerje utakmice protiv Osijeka na rasporedu  u subotu u 19 sati, posljednje ovosezonske na Kantridi u MAXtv Prvoj ligi, u prodaji je ostalo oko tri i pol tisuće ulaznica. Najmanje je ostalo za zapadnu tribinu koja je gotovo rasprodana. Na dan utakmice zapadne i istočne blagajne stadiona Kantrida bit će otvorene od 16 sati, a ulaznice je moguće kupiti i online putem portala nk-rijeka.mojekarte.hr. Treba istaknuti i kako se cijena ulaznica neće mijenjati na dan utakmice već ostaju važeće one iz pretprodaje. Posebni gosti na subotnjoj utakmici bit će maturanti srednjih škola Primorsko-goranske županije. Svi maturanti koji su zainteresirani za dolazak na utakmicu moraju se okupiti do 18 sati na pješčanom parkingu na istočnom dijelu stadiona (kod plaže) kako bi ih se otpratilo na tribine E i F gdje će biti smješteni. Puna Kantrida i olovni oblaci koji bi se trebali razići za ovu subotnju večer, uz aplauz svojoj Rijeci na oproštaju od domaćeg terena sasvim su dovoljan razlog za zauzeti svoje mjesto na tribini i ispratiti nogometaše Rijeke do nekih novih pobjeda u nadolazećoj sezoni.