Miral
Samardžić
obrambeni

Miral Samardžić stigao je u Rijeku na početku sezone 2014./2015. iz moldavskog prvaka Sheriffa iz Tiraspola. Tamo je u četiri sezone odigrao čak 105 utakmica, a postigao je 10 golova. Bio je jedan od najboljih igrača kluba koji je igrao kvalifikacije Lige prvaka te natjecanje po skupinama Europske lige.

Bolji debi u bijelom dresu Samardžić nije mogao zamisliti pošto je u Superkupu protiv Dinama postigao pogodak i pomogao donijeti novi trofej! Samardžić je nakon utakmice priznao da nije očekivao da će igrati, a kamoli zabiti najvećem rivalu u Hrvatskoj. Za to mu je bilo potrebno 11 minuta na travnjaku.

Još je zanimljivija činjenica da je Miral nekoliko dana prije dolaska na Kantridu igrao sa »Sheriffom« Superkup Moldavije. Nije tako čest slučaj da u istoj sezoni u razmaku od nekoliko dana igrač igra utakmicu Superkupa u dvije različite države.

U svojoj prvoj sezoni na Kantridi Miral je ujedno zabio gol u svim natjecanjima (Superkup, Kup Hrvatske, prvenstvo Hrvatske, Europska liga). Samardžić je prve nogometne korake napravio s devet godina u Jesenicama. Uz uspješne nastupe u Rijeci nosio je dres Triglava, Maribora i Sheriffa, te je član slovenske reprezentacije.