Nikola
Totić
obrambeni

Nikola Totić svoj nogometni put počeo je sa šest godina u redovima HNK Branitelj u Mostaru. Od prvih dana pronašao se na poziciji lijevog beka iako je u jednom periodu igrao i na poziciji stopera.

U omladinskom pogonu HNK Branitelj najdublji trag na njega ostavio je trener Viktor Mikulić s kojim je surađivao od kadetskog uzrasta.

Nakon pola godine u seniorima Branitelja, Nikola je sreću potražio u Hrvatskoj.  2014. godine otišao je na probu u istarski Novigrad za kojega je nastupio na Istra Winter cup protiv renomiranih protivnika, ali zbog broja stranaca u redovima istarskog kluba vratio se u Bosnu i Hercegovinu.

Kada su u pitanju sportski uzori Nikola će istaknuti Roberta Jarnija

Karijeru je nastavio u Slogi iz Ljubuškog s kojom je izborio plasman u Drugu ligu. Nikola se zatim vratio u Hrvatsku zaigravši u redovima trećeligaša Krka u kojem je odigrao zapaženu ulogu. Odličnim nastupima skrenuo je na sebe pozornost mnogih drugoligaških klubova kada je stigla ponuda iz Rijeke.

I sam Nikola istaknuo je da nije mogao ni zamisliti da će ga lider prvenstva pozvati na probu, a nakon priprema u Portugalu potpisao je ugovor do kraja sezone.

Kada su u pitanju sportski uzori Nikola će istaknuti Roberta Jarnija.

Slobodno vrijeme provodi s prijateljima koje je stekao u Rijeci, a kao hobi istaknut će ribolov koji ga opušta.