Ventsislav
Hristov
napadač

Ventsislav Hristov počeo je igrati u Lokomotivu iz Sofije i prošao je kroz sve mlađe uzrasne kategorije kluba. Iako je u sezoni 2006./2007. promoviran u prvu momčad nije odigrao niti jednu utakmicu. Nakon toga igrao je za niz klubova: Sportist Svoge, Nesebar, Montanu, Chernomorets Burgas, Beroe Stara Zagora, te je bio na posudbi u Metalurg Donjecku.

Hristov je prvijenac u dresu Rijeke postigao 15. ožujka 2015.  protiv Zadra

U dresu Beroe osvojio je Kup i Superkup Bugarske. Za reprezentaciju Bugarske debitirao je u kolovozu 2013. godine, te je u kvalifikacijama za Euro 2016. godine protiv Azerbejdžana postigao svoj prvijenac u nacionalnom dresu. Hristov je početkom siječnja 2015. godine stigao u Rijeku. Hristov je prvijenac u dresu Rijeke postigao 15. ožujka protiv Zadra.