1. Momčad : UEL
CIES: Rijeka najmlađa momčad u HNL-u
29.10.2020.

Hrvatski nogometni klub Rijeka ima najmlađu momčad u HNL-u. Podaci su to koje je objavio Međunarodni centar za sportske studije (CIES) u istraživanju prvoligaških nogometnih klubova iz 67 zemalja širom svijeta prema prosječnoj dobi početnih postava.

Rijeka se na ukupnoj ljestvici nalazi na 56. mjestu, a prosjek je 24,3 godine dok je najstarija ekipa Slaven Belupo s 27,4 godine.

U ligama petice najmlađu momčad ima talijanski Milan (24,5 godine). Gledajući kriterij UEFA-e najmlađu momčad ima danski Nordsjælland (22,7 godina), ispred portugalskog Famalicãoa (23,1) i nizozemskog Den Haaga (23,4).

Uzimajući u obzir sve europske klubove, najmlađu momčad ima latvijska Metta (20,6 godina), ispred slovačke Žiline (21,2) i islandske Grótte (22)-