1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga : 24. kolo
Dinamo – Rijeka 4:0
29.02.2020.

Nogometaši Rijeke poraženi su od Dinama 0:4 u utakmici 24. kola Hrvatski telekom Prve lige u Maksimiru.

Rijeka je do završnih deset minuta bila u igri, ali domaćin je maksimalno iskoristio zadnjih deset minuta i s tri pogotka potvrdio pobjedu.

Otvaranje utakmice moglo je biti najgore koje je Rijeka mogla zamisliti. Nakon akcije Dinama po lijevoj strani, Ademi je uspio uputiti prizeman udarac i matirati Pandura već u 24. sekundi utakmice prekinuvši niz Rijeke od četiri utakmice bez primljenog perioda.

Nakon početnog šoka Rijeka je uspjela uhvatiti konce u igri i Dinamo nije uspijevao ozbiljnije zaprijetiti, udarac Ademija u 16. minuti ukrotio je Pandur.

Na drugoj strani Rijeka je imala nekoliko situacija i brzih izlazaka na polovicu Dinama, ali nedostajalo je mirnoće i ideje u zadnjem pasu.

Dinamo je zaprijetio u 25. minuti. Majer je odlično ubacio, Ademi je ostao sam, ali udarac glavom otišao je pored gola.

Zanimljiva situacija uslijedila je u 26. minuti. Nakon nekoliko odbijanaca, lopta je došla do Oršića koji je ubacio, Kulenović poentirao, ali pomoćni sudac dignuo je zastavicu signalizirajući zaleđe Oršića.

Uslijedila je provjera u VAR sobi koja je trajala nekoliko minuta i na kraju je stigla potvrda zaleđa.

Rijeka je konkretnije krenula u završnici prvog dijela. U 33. minuti Lončar je sjajno povukao kontru, ušao u kazneni prostor Dinama, ali njegov pokušaj da proigra Čolaka završio je u nogama domaćih braniča.

U 44. minuti Gorgon se našao u sjajnoj prilici u kaznenom prostoru, ali umjesto udarca odlučio se na pokušaj driblinga i prilika je propala.

Rijeka je odlično krenula u nastavak, u nekoliko navrata bijeli su stigli pred gol modrih, ali domaća obrana svaki put je uspijevala otkloniti opasnost.

U 60. minuti Gorgon je glavom spustio ubačaj, Čolak je primio loptu, ali pokušaj iz okreta otišao je daleko od gola.

I kada se činilo da bi Rijeka mogla u završnici dodatno pritisnuti, Dinamo je s dva brza gola riješio pitanje pobjednika.

U 81. minuti Petković je odlično ubacio s lijeve strane, Kadzior je ostao sam i poentirao - 2:0.

Četiri minute kasnije, nakon jedne duge lopte, Oršić je pobjegao obrani Rijeke i prebacio Pandura - 3:0.

Točki na "i" Dinamo je stavio u trećoj minuti sudačke nadoknade, Kadzior je odlično izbacio Oršića koji je proslijedio loptu do Gojaka - 4:0.