1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga : 6. kolo
Dinamo – Rijeka: maksimirski derbi za vrh ljestvice
02.09.2018.

Nogometaši Rijeke u nedjelju gostuju kod Dinama (Stadion Maksimir, 21 sat) u utakmici šestog kola Hrvatski telekom Prve lige.

Nakon šest odigranih kola Dinamo je trenutno skupio 13 bodova, dva više od Rijeke.

Dinamo i Rijeka dosad su od hrvatske samostalnosti odigrali 93 utakmice, Rijeka je slavila u 23 ogleda, 18 utakmica završeno je remijem, a Dinamo je upisao 52 pobjede.

Rijeka je proteklih godina popravila statistiku u ogledima s maksimirskim sastavom, a u posljednjem ogledu dvaju klubova slavila je na gostovanju u Maksimiru 1:0 sjajnim pogotkom Maxwella Acostyja.

Rijeka je tako prekinula niz bez prvenstvene pobjede na gostovanju kod Dinama koji je trajao od 31. srpnja 2010. godine.

Od hrvatske samostalnosti Danijel Šarić, koji je nosio dres oba kluba, skupio je 25 nastupa, a prate ga Damir Milinović (22) i Dino Drpić (20). Od aktualnih igrača najviše nastupa Arijan Ademi (15). Ljestvicu strijelaca predvodi Hilal Soudani (13) ispred Igora Cvitanovića (8), Boška Balabana i Darija Zahore (6).

Matjažu Keku bit će ovo 22. prvenstveni ogled protiv Dinama, na klupi Rijeke upisao je četiri pobjede, osam remija i devet poraza.