Future talents cup: Kadeti nakon jedanesteraca pobijedili Karpaty
10.04.2018.

Kadeti Rijeke pobijedili su Karpaty Lviv  iz Ukrajine nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca ukupnim rezultatom 5:4, nakon što je po završetku utakmice bilo 1:1.  Rijeku u polufinalu očekuje ogled protiv Banika iz Ostrave u 13.30 sati.

U zanimljivom ogledu protiv Karpatyja, Kurbaša je postigao dva pogotka, najprije za izjednačenje, a potom i u ruletu jedanaesteraca. S bijele točke još su bili precizni Omerović, Zrilić i Braut, dok se u junaka susreta prometnuo Šušak s dvije obrane.

U 18. minuti Lviv je poveo. Melniychuk je ubacio u peterac s desne strane, a Sikan na prvoj vratnici skrenuo loptu u mrežu za 1:0.

Kadeti Rijeke imali su nekoliko izglednih prilika kroz utakmicu, ali stvari je na svoje mjesto vratio Kurbaša u 63. minuti. Sjajno se snašao u šesnaestercu nakon ubačaja i loptu pospremio za 1:1.

Rijeka je zaprijetila i u 48. minuti. Liber je dodao za Biškupovića, on proigrao Zrilića, ali vratar Horokh bio je spreman.

Najbolju priliku u prvom dijelu Rijeka je imala na otvaranju utakmice kada je Omerović dubinskom loptom proigrao Biškupovića, a njegov udarac je branič Karpatyja u posljednji trenutak skrenuo malo pokraj gola.

U videu pogledajte utakmicu Rijeka - Karpaty Lviv

Future talents cup: Rijeka – Karpaty Lviv 5:4-11m (1:1)
Karpaty Lviv - Rijeka 4:5-11m

Future talents cup, četvrtfinale: Karpaty Lviv - Rijeka 4:5 (1:1, 1:0).

Strijelci: 1:0 Suikan (18'), 1:1 Kurbaša (62').

Žuti kartoni: Hudzinskyy, Sushchak (Karpaty Lviv), Ajanović (Rijeka)

Penali: 1:2 Kurbaša, 1:2 Hudzinskyy - brani Šušak, 1:3 Omerović, 2:3 Danylyuk, 2:4 Zrilić, 3:4 Kozak, 3:4 Listar - brani Horokh, 4:4 Romanik, 4:5 Braut, 4:5 Sikan - brani Šušak.

RIJEKA: Šušak, Braut, Najhart (od 56' Petrović), Putnik, Bernobić (od 56' Listar), Liber, Biškupović (od 56' Kurbaša), Hodža (od 22' Ajanović), Omerović, Zrilić, Antanasković.

KARAPTY LVIV: Horokh, Mudryk, Lukiianchuk (od 47' Kozak), Kalynchuk, Danylyuk, Romanik, Hudzinskyy, Martyniak (od 47' Nakonechnyy), Melniychuk (od 49' Bidnyi), Sikan, Lisovyk (od 47' Sushchak).