Future talents cup: Kadeti Rijeke zaustavljeni u finalu
12.04.2018.

Kadeti Rijeke poraženi su u finalu turnira Future talents cup od Akademije Hagi rezultatom 0:2 osvojivši tako drugu godinu zaredom drugo mjesto na ovom jakom turniru.

Igrač prevage u finalu bio je Razvan koji je dvama pogocima osigurao pobjedu svoje momčadi.

Nogometaši Rijeke odigrali su čvrstu utakmicu u kojoj su dali svoj maksimum. Velika borba vodila se na sredini terena bez puno izglednih prilika. Rijeka je u nekoliko navrata zaprijetila dalekometnim udarcima, te nakon prekida, ali pokušaji nisu bili precizni,pa većih opasnosti za gol vratara Serbana Alexandrua zapravo nije ni bilo.

Academia Hagi povela je u 13. minuti. Razvan je presjekao dodavanje i s osamnaest metara pogodio u suprotne rašlje za 0:1.

Isti igrač povisio je rezultat u 46. minuti. Izveo je slobodan udarac s dvadeset metara i pogodio same rašlje za 0:2.

Academia Hagi zaprijetila je u još dva navrata. Najprije je u 28. minuti Negrean Alexandru dalekometnim udarcem pokušao iznenaditi Šušaka, ali prohujalo je malo pokraj gola.

Potom je u 40. minuti ponovo Razvan pucao iz slobodnog udarca, ali je Šušak sjajnom reakcijom spasio mrežu.

Rijeka – Akademija Hagi 0:2
Rijeka - Akademija Hagi 0:2

Future talents cup, finale: Rijeka - Akademija Hagi 0:2 (0:1).

Strijelac: 0:1 Razvan (13'), 0:2 Razvan (46').

Žuti kartoni: Bernobić, Biškupović, Zrilić (Rijeka), Sirbu, Calin, Negrean, Matis (Akademija Hagi).

RIJEKA:  Šušak, Braut, Listar (od 45' Petrović),  Putnik, Bernobić, Biškupović, Liber (od 45' Ajanović), Omerović, Zrilić (od 39' Kurbaša), Rupčić, Antanasković (od 36' Jakovac).

AKADEMIJA HAGI: Serban, Georgescu, Sirbu, Vlad, Muresan, Calin (od 69' Constantin),  Negrean, Dumitrescu (od 50' Malaele), Matis (od 69' Voicu),  Vultur (od 50' Bodisteanu), Girsik (od 56' Radu).