Škola : Turniri : 1. kolo
Future talents cup: Rijeka – Maribor 1:2
09.10.2017.

Kadeti Rijeke porazom su protiv Maribora otvorili svoj nastup na jakom međunarodnom turniru "Future Talents Cup" što se održava u Budimpešti. Strijelac jedinog pogotka za Rijeku bio je Omerović.

Rijeka je povela u sedmoj minuti. Omerović je izborio najstrožu kaznu, a potom ju sigurno realizirao poslavši vratara u jednu, a loptu u drugu stranu za 1:0.

U 16. minuti Maribor Vipotnik je pucao glavom u donji desni kut nakon ubačaja iz slobodnog udarca, ali Šušak je sjajnom reakcijom sačuvao mrežu.

Maribor je izjednačio u 26. minuti. Nakon prekršaja Najharta sudac je pokazao na bijelu točku, a siguran realizator bio je Horvat.

Rezultat je mirovao do 45. minute kada je Maribor došao u vodstvo. Simonič je prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i pogodio suprotni kut za 2:1.

U 47. minuti Rijeka je bila blizu izjednačenja. Jakovac je primio dubinsku loptu, zaobišao vratara, a njegov udarac završio je u vanjskoj strani mreže. Nekoliko minuta kasnije Zrilić je pokušao s ruba kaznenog prostora, ali vratar Maribora odbio je udarac u korner.

U slijedećem susretu izabranici Gorana Vincetića odmjerit će snage protiv Ujpesta u srijedu s početkom u 13.30 sati.

Rijeka - Maribor 1:2

Utakmica 1. kola, skupina B: Rijeka - Maribor 1:2.  Sudac: Mate Kovacs. Strijelci: 1:0 Omerović (7'-11m), 1:1 Horvat (26'-11m), 1:2 Simonič (45').

RIJEKA: Šušak, Najhart (od 41' Braut), Parmačević, Putnik, Legović, Liber, Listar, Zrilić, Omerović (od 43' Jakovac), Kurbaša (od 60' Biškupović), Lozić,

MARIBOR: Stopajnik, Simonič, Maher, Obreht, Verbič, Freser (od 47' Bobarič), Mutavčić, Cener (od 68' Postrak), Horvat, Vipotnik, Martinčić (od 47' Krasvič).