Škola : 1. HNL juniori : 9. kolo
Hajduk – Rijeka 1:3, juniori preokretom u dvije minute do slavlja na Poljudu
28.10.2017.

Juniori Rijeke uzdignutih ruku napustili su stadion Poljud nakon sjajne pobjede nad Hajdukom 3:1 u derbiju devetog kola Prve HNL.

Preokret su režirali Mitrović, Dukađin i Ristovski. Nogometaši Rijeke bili su bolji protivnik tijekom cijelog susreta. Vršili su pritisak i tražili pogodak, a vratar Ninčević i nedostatak mirnoće u završnici spasili su Hajduk od težeg poraza.

Hajduk je poveo u 43. minuti. Nakon ubačaja, Kreković se prikrao iza leđa riječke obrane i glavom pogodio za 1:0.

Preokret je uslijedio unutar dvije minute. Rijeka je izjednačila u 61. minuti. Mitrović je izborio kazneni udarac, a potom ga sam sigurno realizirao za 1:1.

Samo minutu kasnije Ristovski je presreo jedno dodavanje i guruo za Mitrovića. Njegov udarac obranio je Ninčević i odbio do Dukađina koji je pospremio loptu u mrežu za 1:2.

Konačan rezultat postavio je Ristovski u 86. minuti. Dukađin je pucao, Ninčević odbio, ali samo do Ristovskog koji je pogodio za 1:3.

Ujedno, Rijeka je stvorila još nekoliko prilika. Mitrović se u dvije situacije našao u jedan na jedan prilici, ali Ninčević je sačuvao Mrežu. Ristovski je zatresao vratnicu, a pokušaji Črnka i Dukađina otišli su pokraj gola.