Klub
Hrvatska pobijedila Slovačku na Rujevici i osigurala EURO
16.11.2019.

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Slovačku 3:1, na do posljednjeg mjesta ispunjenom stadionu HNK Rijeka, i osigurala plasman na EURO 2020.

Igrala se 56. minuta utakmice, Perić je na polovici Slovačke prekinuo jednu akciju, Vlašić se sjurio prema golu i potegnuo s ruba kaznenog prostora. Lopta je prošla kroz noge slovačkog braniča za 1:1 i veliko oduševljenje na tribinama.

Bio je to trenutak koji je donio olakšanje u napetoj atmosferi nakon što je Slovačka uspjela u prvom poluvremenu stići do vodećeg pogotka.

U 60. minuti, na valu izjednačujućeg pogotka, Modrić je izveo korner, Petković je bio najviši za potpuni preokret - 2:1.

Samo dvije minute kasnije Barišić je sjajno, nakon jedne duge lopte, iz prve proigrao Petkovića i malo je nedostajalo da Hrvatska u nekoliko minuta stigne do trećeg gola.

Ako je Slovačka gajila kakvu nadu u preokret ona je nestala u 66. minuti kada je Mak, zbog povlačenja Brekala, zaradio drugi žuti karton.

Hrvatska je brojčanu prednost naplatila u 74. minuti kada je odličan ubačaj Barišića, još ljepšim udarcem Perišić pospremio u mrežu - 3:1.

U 78. minuti Petković i Modrić otvorili su 100 postotnu priliku za Perišića, ali udarac je otišao pored gola. Hrvatska je do kraja utakmice mogla povećati prednost, ali Slovačka je izbjegla teži poraz.

Hrvatska je utakmicu otvorila udarcem Barišića  (5') s ruba kaznenog prostora, loptu je lako ukrotio vratar Dubravka.

Minutu kasnije, nakon nove lijepe akcije, Modrić je ostao sam na 15 metara, kapetan reprezentacije zastao je na trenutak, i njegov udarac je blokiran.

U 20. minuti Petković je loše zahvatio jedan ubačaj, minutu kasnije, nakon kornera, Ćaleta Car je bio u dobroj situaciji, ali udarac glavom išao je ravno u vratara Dubravku.

Brozović je u 25. minuti pucao pored gola, minutu kasnije odličan udarac glavom Vlašića, vratar Dubravka je izvukao ispod grede.

Već u 27. minuti Hrvatska je nastavila pritiskati, udarac Perišića s ruba 16 metara je blokiran.

I onda je Slovačka polako povezala konce u igru, u 30. minuti Pekarik je pobjegao po desnoj strani i izbio sam pred gol Hrvatske, ali Livaković je sjajnom intervencijom sačuvao mrežu.

I onda je stigao hladan tuš. Lobotka je prošao po lijevoj strani i ubacio, Boženik se zavukao iza obrane Hrvatske i poentirao - 0:1.

Hrvatska je zatim prijetila preko Rebića (36') i Petkovića (39'), ali oba udarca obranio je odlični Dubravka.

U posljednjim trenucima prvog dijela Slovačka je mogla do drugo gola, ali udarac Boženika Livaković je zaustavio odličnom reakcijom.

Hrvatska – Slovačka (23)
Hrvatska - Slovačka 3:1

Stadion HNK Rijeka. Gledatelja: 8.212. Sudac: Clément Turpin (Francuska)

Strijelci: 0:1 Boženik (32'), 1:1 Vlašić (56'), 2:1 Petković (60'), 3:1 Perišić (74').

Crveni karton: Mak (66', drugi žuti karton).

HRVATSKA: Livaković, Barišić, Perišić (od 81' Oršić), Perić, Ćaleta-Car, Modrić, Brozović, Vlašić (do 75' Kovačić), Jedvaj, Rebić (od 54' Brekalo), Petković.

SLOVAČKA: Dubravka, Pekarik, Vavro, Boženik (od 72' Duriš), Rusnak (od 63' Haraslin), Škriniar, Hancko, Hamšik, Kucka (od 78' Hrošovsky), Mak, Lobotka.