Škola : 1. HNL juniori : 11. kolo
Inter – Rijeka 2:3
10.11.2018.

Juniori Rijeke pobijedili su na gostovanju Inter 3:2 u utakmici 11. kola Prve HNL. U zanimljivom ogledu riječki nogometaši stigli su do vrijednih bodova protiv čvrstog domaćina kojem je u drugom poluvremenu malo nedostajalo da poništi.

Rijeka je odigrala odlično prvo poluvrijeme, u 24. minuti Bušnja je povukao kontru koju je u konačnici i sam realizirao - 0:1.

Nakon vodećeg pogotka Rijeka je stvorila nekoliko izglednih prilika, a već u 27. minuti je udvostručila prednost. Nakon kornera Hrvoje Smolčić je sa sedam metara udarcem glavom zakucao loptu u mrežu - 0:2.

Odlično prvo poluvrijeme izabranici Vjeke Miletića zaključili su u 42. minuti. Nakon što su riječki nogometaši Rijeke probili lijevu stranu, lopta je na drugoj vratnici  došla do Omerovića koji je poentirao - 0:3.

Činilo se da nakon prvih 45 minuta Inter nema što tražiti, ali domaći nogometaši zaigrali su riskantnije i otvorenije u nastavku.

U 57. minuti Nekić je zatresao mrežu nakon jednog ubačaja, a osam minuta kasnije (65') domaćin se u potpunosti vratio u utakmicu.

Nakon novog ubačaja iz slobodnog udarca, u kaznenom prostoru Rijeke nastala je gužva, a Tomek je bio najspretniji i ugurao loptu u mrežu - 2:3.

Inter je u nastavku pokušavao dugim loptama, Rijeka tražila svoju priliku iz kontre. Glavni sudac Marko Matoc produžio je utakmicu pet minuta, Inter je na kraju maksimalno riskirao poslavši i vratara Topića u kazneni prostor Rijeke.

Bijeli su čak uspjeli doći do lopte i krenuti prema praznom golu, ali propala je prilika, no bodovi su ipak ostali u rukama nogometaša Rijeke.