Škola : 1. HNL juniori : 12. kolo
Juniori Rijeke nadigrali Hrvatski dragovoljac
08.04.2018.

Juniori Rijeke pobijedili su Hrvatski dragovoljac 4:0 u utakmici 16. kola Prve HNL. Rijeka je tako opravdala ulogu favorita protiv momčadi koja je u dosadašnjem dijelu prvenstva u 16 utakmica osvojila samo četiri boda.

Ujedno, Rijeka je ostala u utrci za najviše pozicije. Naime, izabranici Renata Pilipovića se nalaze na petom mjestu ljestvica sa sedam bodova zaostatka za vodećim Hajdukom odnosno četiri za drugoplasiranim Dinamom. Treba naglasiti da je Rijeka u ovom trenutku odigrala dvije utakmice manje od Hajduka i čak tri od Dinama.

U prvom dijelu nedjeljnog ogleda, juniori Rijeke nisu uspjeli iskoristiti svoju dominaciju na terenu, ali su zato uraganski u završnici utakmice osigurali sva tri boda.

Na vodstvo se čekalo do 63. minute. Bušnja je lijepo asistirao za Ristovskog, koji je pogodio - 0:1.

U 77. minuti je Črnko opalio s osamnaest metara od gola, lopta je krivo odskočila i prevarila vratara Husku za 0:2.

Treći pogodak za Rijeku postigao je Ristovski u 81. minuti nakon najljepše akcije na utakmici. Riječki nogometaši probili su po lijevoj strani, Štefulj je ubacio, a Ristovski pogodio gredu. Lopta se odbila do Črnka koji je ponovo pronašao Ristovskog, a ovog puta napadač Rijeke bio je - 0:3.

Konačan rezultat postavio je Vuk u 86. minuti. S ruba kaznenog prostora naciljao je suprotni kut i pogodio za 0:4.