Škola : 1. HNL juniori : 1. kolo
Juniori Rijeke pobijedili Dragovoljac nakon pauze od 160 dana
14.08.2020.

Juniori Rijeke pobijedili su Hrvatski dragovoljac 2:0 u utakmici prvog kola Prve HNL za sezonu 2020./2021.

Riječki nogometaši vratili su se na travnjak nakon 160 dana i pobjede protiv Dugopolja, ujedno posljednje utakmice prošle sezone nakon koje je uslijedila duga pauza zbog koronavirusa.

Izabranici Mije Dadića zasluženo su stigli do bodova protiv solidne ekipe Hrvatskog dragovoljca u teškim vremenskim uvjetima koje su obilježili kiša i jak vjetar u određenim dijelovima susreta.

Već u trećoj minuti Rijeka je bila blizu gola. Jakov Delibegović je nabacio loptu s lijeve strane, ubačaj se pretvorio u opasan udarac i samo je vratnica spasila goste.

Na drugoj strani Hrvatski dragovoljac prijetio je nakon kornera u osmoj minuti, ali nakon što su riječki braniči iznijeli lopta uslijedila je kontra i prilika za domaćina.

Noa Zuliani je sjajno gurnuo za Bornu Kovačevića koji je izbio sam pred vrata Dragovoljca, prebacio vratara, ali i gol gostiju.

Rijeka je povela u 23. minuti. Prvo je Matija Frigan pritiskom na gostujućeg braniča izborio aut. Lopta je došla do Filipa Zrilića koji je okrenuo čuvara, ušao u kazneni prostor i lijepo proigrao Antonija Galešića - 1:0.

U 26. minuti Zuliani je sjajno smirio jednu dugu loptu u kaznenom prostoru gostiju, ali sve je na kraju rezultiralo kornerom.

Tri minute kasnije Kovačević je pronašao Zrilića u kaznenom prostoru, ali njegov udarac je blokiran.

Gosti su zaprijetili u 34. minuti, udarac Balena ukrotio je Frigan. Rijeka je uzvratila u 40. minuti, Dominik Simčić pucao je s 25 metara, gostujući vratar odbio je loptu, a Frigan nije dobro reagirao.

I onda je u 41. minuti stigao gol, Frigan se najbolje snašao u gostujućem šesnaestercu i pogodio za 2:0.

Frigan je prvo pucao, lopta se odbila do Simčića koji je uputio udarac sa sedam metara. Vratar Dragovoljca obranio je pokušaj, lopta je došla do Frigana koji je poentirao.

Frigan je otvorio i drugi dio lijepim udarcem u 47. minuti, ali lopta je prošla uz vratnicu.

Na drugoj strani Garić je sjajno potegnuo s 25 metara, vratar Antonio Frigan dobro se ispružio, ali na kraju greda je spasila bijele.

u 64. minuti nova prilika za Rijeku, vratar Krizmanić izašao je s gola, ali ubačaj nitko od bijelih nije uspio dohvatiti i pospremiti u praznu mrežu.

Do kraja utakmice i Rijeka i Hrvatski dragovoljac imali su svoje prilike, a u 88. minuti istaknuto se Antonio Frigan iz rašlja izvadivši loptu nakon sjajnog udarca Kesića iz slobodnog udarca.

Prva HNL juniori: Rijeka – Hrvatski dragovoljac (19)