Škola : 1. HNL juniori : 2. kolo
Juniori Rijeke preokretom u posljednjim trenucima svladali Istru
09.09.2017.

Juniori Rijeke u subotu su na domaćem terenu preokretom u posljednjim minutama utakmice stigli do pobjede 2:1 protiv Istre u trećem kolu Prve lige. Dvostruki strijelac bio je Dino Dukađin.

Trebalo je dočekati samu završnicu utakmice da Rijeka preokrene rezultat. U 88. minuti Mitrović je u 88. i zatim u 91. minuti izborio kazneni udarac.  Odgovornost je oba puta preuzeo Dino Dukađin i odveo Rijeku do prve prvenstvene pobjede.

Istra je povela u 15. minuti naon što je Radetić ubacio, a pod prečku nogom pospremio Miljanić.

Rijeka je odgovorila u idućoj minuti. Dukađin se izborio za loptu pokraj istrčalog Orbanića, Črnko pucao na prazan gol, a Moravac je izbio loptu u korner i sačuvao mrežu.

U 23. minuti je Šantek dubinskom loptom pronašao Dukađina koji je sam izašao pred Orbanića, ali je vratar Istre izašao kao pobjednik.

Već u idučoj minuti Šantek je ubacio iz slobodnog udarca i na drugoj stativi pronašao usamljenog Čelikovića čiji je udarac završio u bloku.

U 37. minuti ponovo se u prilici našao Dukađin, ali njegov udarac sa ruba kaznenog prostora otišao je pokraj gola.

Pred kraj prvog dijela Urošević je pucao iz slobodnog udarca sa nekih osamnaest metara, a Pandur je sjajnom paradom izvadio loptu iz rašlji.

Nova prilika ponovo je pripala Istri, Miljanić je pucao sa nekih deset metara, ali Pandur je još jednom sjajnom reakcijom spasio mrežu.