Škola : 1. HNL juniori : 26. kolo
Juniori Rijeke svladali Rudeš na oproštaju od sezone
26.05.2019.

Juniori Rijeke pobijedili su Rudeš 2:1 u utakmici 26. kola Prve HNL. Bijeli su sezonu zaključili 17. pobjedom u prvenstvu i na četvrtom mjestu u konkurenciji 14 ekipa.

Ogled protiv Rudeša ponudio je zanimljiv ogled u kojem je Rijeka puno ranije mogla riješiti pitanje pobjednika, a na kraju su gosti imali mogućnost i odnijeti bod s Rujevice.

Rijeka je utakmicu otvorila udarcem Omerovića glavom u petoj minuti, a lopta je išla ravno u vratara Mohorovića.

Samo minutu kasnije Liber se sjajnim solo prodorom sjurio u kazneni prostor gostiju, braniči Rudeša nisu ga uspjeli zaustaviti i veznjak Rijeke iz uskog kuta uspio je poentirati - 1:0.

U 12. minuti Biškupović je prizemnim ubačajem pronašao Zrilića čiji je udarac pred golom blokirao Ledenko.

Rudeš je zaprijetio dvije minute kasnije, Žutić je pobjegao po desnoj strani i ubacio. Brekalo je primio loptu, ali njegov udarac je blokiran. U nastavku akcije gostiju uslijedio je novi ubačaj, Kegelj je ostao sam, ali pokušaj glavom otišao je pored gola.

U 18. minuti ponovo je ubacio Biškupović, Ledenko je loše reagirao, ali udarac Omerovića otišao je pored gola.

I onda je uslijedio period u kojem Rijeka imala kontrolu, ali bez prilika sve do 37. minute kada je Bukvić ubacio, a Pintarić lijepo pucao glavom. Greda je spasila Rudeš.

Rijeka je bolje krenula u nastavak, a utakmica je otišla u zanimljivom smjeru u 51. minuti. Naime, nakon kontakta u kaznenom prostoru i pada Biškupovića, sudac Milković pokazao je na bijelu točku.

Gosti su protestirali, ali Pintarić je bio siguran s bijele točke - 2:0.

Rudeš je tada izgubio konce u igri, u 53. minuti Matulja je srušen u kaznenom prostoru za novi kazneni udarac za bijele.

Matulja je preuzeo odgovornost, ali vratar Kralj, koji je ušao u igru na poluvremenu, pogodio je stranu i obranio.

Rudeš je uzvratio u 63. minuti, nakon jednog duela u kaznenom prostoru Rijeke, sudac Milković treći put na utakmici pokazao je na bijelu točku.

Skansi je namjestio loptu, ali udarac je otišao visoko preko grede.

Bio je to trenutak koji je ipak ohrabrio goste, iako je iduću priliku imala Rijeka, ali udarac Lozića glavom u 65. minuti obranio je Mohorović.

Rudeš je do gola stigao nakon lijepe akcije u 66. minuti. Nakon duge lopte, Skansi i Lojber odigrali su dupli pas, Skansi je lijepo pucao i prizeman udarac završio je u mreži - 2:1.

Gosti su do kraja utakmice pokušali doći do remija, opasan udarac Grubišića u 73. minuti ispod grede izvadio je Pandur.

Rijeka – Rudeš 2:1 (33)
,