Škola : 1. HNL kadeti : 1. kolo
Kadeti Rijeke sezonu otvorili uvjerljivom pobjedom u Solinu
26.08.2020.

Kadeti Rijeke pobijedili su na gostovanju Solin 7:1 u utakmici prvog kola Prve HNL. Bijeli su tako na najbolji mogući način krenuli u novu sezonu iskazavši efikasnost u završnici.

Rijeka je povela u 19. minuti. Nakon jedne izrađene akcije, Babić je zatresao mrežu preciznim udarcem u kut - 0:1.

Zatim je na scenu stupio Franko Buljanović koji je postigao četiri gola zaredom.

Prvi gol stigao je u 34. minuti, nakon što je premiješao obranu plasirao je loptu u kut - 0:2.

Rijeka je do poluvremena postigla još jedan gol. Badurina je ubacio, a Buljanović poentirao glavom - 0:3.

Bijeli su jako ušli i u nastavak, u 49. minuti Buljanović je pogodio sa 16 metara - 0:4.

Pet gol stigao je u 66. minuti. Babić je dugom loptom pronašao Anušića čiji se udarac odbio od vratnice do Buljanovića - 0:5.

Domaćin je uspio smanjiti rezultat golom Žamića u 81. minuti (1:5), a Rijeka je do kraja susreta postigla još dva gola.

U 87. minuti, nakon duplog pasa, Čuline i Srdoča, domaći branič srušio je Srdoča u kaznenom prostoru. Babić je bio siguran s bijele točke - 1:6.

Konačan rezultat postavio je Srdoč, koji je oduzeo loptu, zaobišao vratara i pogodio - 1:7.