Škola : 1. HNL kadeti : 17. kolo
Kadeti Rijeke svladali Varaždin pogocima Tornata i Brekala
03.03.2019.

Kadeti Rijeke pobijedili su Varaždin 2:0 u utakmici 17. kola Prve HNL. Bijeli su do pobjede stigli boljom igrom u nastavku nakon što je Varaždin bio konkretnija momčad u prvom dijelu utakmice.

Varaždin je u prvom poluvremenu stvorio nekoliko izglednih situacija, a Rijeka je bolje ušla u drugi dio utakmice. Ipak, gosti su prvi stigli do prilike u drugom poluvremenu.

Vugrinec je povukao kontru i sjajno proigrao Ciglara čiji je udarac obranio Frigan. Lopta se odbila do Vugrineca koji je pucao, a Franković je izbio loptu s crte!

Rijeka je uzvratila pokušajem Ilinkovića čiji je udarac glavom otišao pored gola. I onda je Rijeka povela.

U 51. minuti vratar Vuković pokušao je izbiti loptu, Tornato je požrtvovnim pristupom blokirao ispucavanje i zatim je nadvisio vratara Varaždina, te glavom poslao loptu u praznu mrežu - 1:0.

DSC_0039

Bio je to važan impuls za domaću momčad koja se kroz utakmicu mučila da u završnici pronađe put do gola,

Samo minutu kasnije Ajanović je lijepo pucao s 25 metara, ali vratar Varaždina uspio je odbiti loptu u korner.

Udarce Ajanovića (61') i Tornata (66') obranio je vratar Varaždina, a novi udarac Ajanovića u 67. minuti otišao je preko gola.

I onda je u 72. minuti Lazar dugom loptom sjajno izbacio Brekala koji je uspio pobjeći braniču Varaždina, smiriti loptu i poentirati - 2:0.

Varaždin je prijetio u 75. minuti, Benko je ostao sam, ali njegov udarac blokirao je Bebić. U idućoj akciji, nakon ubačaja iz kornera, Fotak je ostao sam, ali udarac glavom otišao je pored gola.

Rijeka je do kraja utakmice, kroz dvije odlične akcije, mogla povećati prednost.

DSC_0122

Prvo su u 77. minuti Tornato i Brekalo odigrali precizan dupli pas, Tornato se sjurio prema golu, ali nakon sprinta je ostao bez snage i udarac je otišao pored gola.

U zadnjoj minuti Bebić je sjajnom loptom izbacio Valjana koji je odlično reagirao i prebacio istrčalog vratara Vukovića. Lopta se odbila pred golom i za nekoliko milimetara otišla preko greda.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše prilike, a Varaždin je bio konkretniji. U četvrtoj minuti Pujić se našao u odličnoj situaciji, ali udarac je otišao preko grede.

U 13. minuti udarac Belcara odličnom paradom obranio je Frigan, koji je sjajno reagirao i u 23. minuti nakon novog udarca Belcara.

Rijeka je do vodstva mogla u 34. minuti. Ajanović je ubacio s desne strane, Ilinović je primio loptu na drugoj vratnici, riješio se pratnje braniča, ali udarac je išao u ruke vratara Vukovića.

Rijeka – Varaždin 2:0 (32)