1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga
Kek: Pobjeda karaktera
18.10.2014.

Nogometaši Rijeke porazili su Istru 1961 rezultatom 3:1 i nastavili pozitivan niz pred utakmicu protiv Feyenoorda koji u četvrtak gostuje na Kantridi. Gostujući bedem probijen je u drugom poluvremenu nakon što je Istra 1961 otišla na odmor s minimalnom prednošću pogotkom Darija Tomića iz jedinog udarca u okvir Vargićevog gola.

U nastavku Rijeka je „potekla“ potekla pod dirigentskom palicom Mate Jajala. U 54. minuti Andrej Kramarić je ostavio rolicu Mati Jajalu koji je s 18 metara dobrim udarcem prevario odličnog Drevena i postigao prvenstveni prvijenac u dresu Rijeke. Bio je to trenutak koji je označio potpunu ofenzivu Rijeke koja je plela mrežu pred gostujućim kaznenim prostorom i konačno u 71. minuti preko Andreja Kramarića preokrenula rezultat. I ovoga puta u glavnoj ulozi bio je Jajalo koji je sjajno podvalio loptu Kramariću koji s braničem „na leđima“ vara Drevena i plasira loptu pod gredu. Bio je to 14. Kramarićev pogodak za HNK Rijeku u ligi ove sezone.

Potvrda pobjede došla je u 90. minuti nakon ubačaja iz kuta i promašene lopte Radonjića. Akciju je dobro pratio Ermin Zec i s nekoliko metara poslao loptu iza Drevena za pogodak u prvenstvenom debiju za Rijeku.

- Pobjeda karaktera momčadi koja je ustrajala, bila borbena i prisilila suparnika na greške. Presretan sam jer nam je ovo vrlo važna pobjeda. Istri želim sve najbolje,to je momčad koja ima kvalitetu,koja je dobro vođena i koja će mnogima uzimati bodove u HNL-u – rekao je Matjaž Kek.