1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga
Kek: Teško mogu sve ovo razumjeti
05.10.2014.

Promuklog glasa i razočaranog izraza lica došao je Matjaž Kek pred novinare nakon 135. jadranskog derbija. Razlog nije rezultat koliko svi oni ne nogometni događaji koji su dopirali s tribina stadiona u Dugopolju.

- Mislim da je šteta što na kraju,kada nam je poništen regularan pogodak,nismo realizirali bolju igru i bolje prigode. Bilo je stvarno teško,od prve minute se vidjelo kakav će biti pritisak. Kao trener i čovjek sam zadovoljan za ono što je bilo na igralištu. Ono što je bilo vani nije dobro i želio bih da je toga što manje. Ne znam kamo vodi ta sva mržnja… Igrači su sve to skupa izdržali,odigrali agresivnu,pravu prvenstvenu utakmicu gdje je Hajduk pritiskom došao do prednosti. U drugom poluvremenu smo dobro reagirali,bolje trčali. Šteta što se ovaj veliki derbi nije igrao na Poljudu – rekao je Matjaž Kek koji se osvrnuo i na događaje koji su nedvojbeno utjecali na događaje na travnjaku.

Stolice koje su letjele prema Jajalu i Keku i sva slava uvreda ono su čemu,svi će se složiti,nije mjesto u nogometu.

- Šteta,nepotrebno… To su stvari koje su po život opasne. Nije bilo lako i zbog toga me veseli što je na igralištu bilo
poštovanja,što su igrači skupa izašli s terena i to je vjerojatno najveća pobjeda u ovoj utakmici. Naša je želja biti igrati u normalnim uvjetima a ovo je bilo na rubu. Dva kluba neka budu veliki rivali,ali su hrvatski klubovi, igraju u hrvatskoj ligi i iako sam stranac teško mogu ovo razumjeti – dodao je trener Rijeke.