1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga
Kek: Važna pobjeda prije puta u Budimpeštu
20.07.2014.

Rijeka je pobijedila Zagreb 3:1 u prvom kolu MAXTv Prve lige. Bila je to utakmica u kojoj je Rijeka bila bolja momčad,uvjerljivija i u posjedu i udarcima na gol,ali je na kraju,da bi došla do pobjede,morala preokrenuti rezultat.

Poveo je Zagreb  početkom drugog dijela iz drugog udarca prema golu Vargića. Spretno je iz teškog kuta pogodio Boban za 1:0.

No ubrzo Rijeka izjednačuje. Ajayi je izborio kazneni udarac kojeg smireno za 1:1 realizira Kramarić.

Preokret donosi Ajayi nakon krasne akcije Rijeke. Sve je krenulo preko Brezovca koji pronalazi Tomačaka na desnoj strani. Kombinacija Tomečak – Kvržić u potpunosti izbacuje obranu Zagreba te Kvržić preciznom loptom pronalazi Ajayija koji s par metara pogađa nogom za 1:2.

Konačnih 1:3 postavlja Kramarić nakon još jedne dobre akcije Kvržića i Ajayija.

Na konferenciji za novinare trener Matjaž Kek je rekao:

- U prvom poluvremenu su bili jako teški uvjeti. No mi nismo dobro izgledali,tek nas je gol otrijeznio. No znao sam da će se to dogodit,pa sam s promjenama promijenio ritam,pa to opet bila Rijeka za koju mislim da je zasluženo pobijedila. To je dobra pobjeda prije puta u Budimpeštu. Neka nova rješenja koja sam tražio u prvom poluvremenu nisam dobio. Zagrebu želim svu sreću igrali su korektno,a nas čeka težak europski izazov.

U nastavku pogledajte i impresije Ivana Tomečaka snimljene odmah nakon utakmice.