1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga
KEKOVA KANTRIDA DO 2017.!
25.10.2013.

Hrvatski nogometni klub Rijeka produžio je ugovor treneru Matjažu Keku koji mu ističe 15.06.2014.

Slovenski stručnjak na klupi Rijeke potpisao je vjernost na još tri godine točnije do 15.06.2017.

- Jako smo zadovoljni u klubu što smo se uspjeli dogovoriti s Matjažom Kekom o produženju ugovora. Njegovim dolaskom svi sportski segmenti u klubu su podignuti na viši nivo,a produžetak ugovora je u skladu s našim planovima i ambicijama - rekao je sportski direktor HNK Rijeke Srećko Juričić nakon potpisivanja ugovora.

Matjaž Kek nije skrivao zadovoljstvo novim ugovorom.

- U životu treba neke odluke donijet,neke su teške,a neke lagane. Ova je bila najlakša! Dobro se osjećam. Hvala klubu na povjerenju. Velika je obaveza voditi Rijeku i veliki izazov i zato nije bilo puno razmišljanja. Ja se veselim toj suradnji i siguran sam da možemo napraviti dobre rezultate - rekao je trener HNK Rijeke Matjaž Kek

Matjaž Kek,bivši izbornik slovenske nogometne reprezentacije,stigao je na Kantridu u ožujku 2013. i u kratkom vremenu svojim rezultatima i radom s prvom ekipom stvorio odlične temelje za dugoročnu suradnju.

Za svega 8 mjeseci rada na Kantridi pridobio je povjerenje uprave kluba i igrača,ali isto tako i velike simpatije navijača i sportske javnosti svojom neposrednom komunikacijom,predanošću i silnom energijom u radu.

Dosad je Rijeku vodio na 34 utakmice,od toga 24 u HNL- u,9 u Europa ligi i jednu u hrvatskom Kupu.

Sezone 2012/2013. preuzima ekipu u 23. kolu,a do kraja ligaškog dijela natjecanja osvaja s 3. mjesto u prvenstvu i osigurava klubu plasman u kvalifikacije za Europa Ligu nakon 4 godine izbivanja iz europskih natjecanja.

U tekućoj sezoni,nakon 13. Kola,Rijeka je treća na ljestvici sa samo bodom zaostatka za vodećim Hajdukom i Dinamom.

Rijeka je pod vodstvom Matjaža Keka ostvarila i najveći klupski uspjeh u europskim natjecanjima kvalificiranjem u grupnu fazu Europske lige. U kvalifikacijama Rijeka je bila bolja od Prestatyn Towna i Žiline,te u play – offu od Stuttgarta. Trenutno igra u skupini I Europske lige zajedno s Betisom,Lyonom i Vitoriom.

Rijeka se ove sezone i dalje natječe i u Kup natjecanju gdje se plasirala u osminu finala.