1. Momčad
Kup Hrvatske: Rijeka pobijedila Varaždin, Čolak donio slavlje u nadoknadi!
31.10.2018.

Nogometaši Rijeke pobijedili su Varaždin 2:1 u utakmici osmine finala Kupa Hrvatske. Igrala se sudačka nadoknada kada je Raspopović potegnuo s dvadesetak metara, lopta je od bloka otišla u korner.

Uslijedila je brza akcija i ubačaj Kvržića, kojega je Antonio Čolak pospremio u mrežu za veliko slavlje nogometaša Rijeke. Izabranici Igora Bišćana dugo su lomili otpor domaćina i na kraju ga slomili. A sve je počelo sjajno.

Rijeka nije mogla zamisliti bolje otvaranje utakmice. U četvrtoj minuti Lončar je pronašao Puljića koji je sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora - 0:1.

Rijeka je u tom periodu djelovala jako dobro, u 20. minuti, nakon pogreške domaće obrane, mogla je udvostručiti prednost. Puljić je gurnuo loptu za Hebera koji je izbio sam pred gol Varaždina, ali udarac je otišao pored vratnice!

Varaždin se u igru vratio u 27. minuti. Nakon što je glavni sudac Vučković procijenio da je Lončar igrao rukom pokazao je na loptu za Varaždin na rubu kaznenog prostora.

Benko je preuzeo odgovornost i snažnim udarcem matirao Slugu - 1:1.

Varaždin je mogao do vodstva u 36. minuti. Golubar je kao slalomu prošao kroz obranu Rijeke i odigrao za Sačera koji je oštro ubacio. Lopta se odbijala u kaznenom prostoru Rijeke, ali srećom nitko od domaćih nogometaša nije uspio pospremiti u mrežu.

Rijeka je pak do drugog gola mogla u sudačkoj nadoknadi. Lončar nije dobro primio loptu u kaznenom prostoru, ona se na sedam metara od gola odbila do Hebera koji nije stigao pucati, domaći branič izbio je loptu van granica igrališta.

U 52. minuti Benko je potegnuo iz velike udaljenosti, Sluga je nespretno reagirao, ali uspio je uhvatiti odbijenu loptu.

Rijeka je u nastavku imala nekoliko situacija pred golom Varaždina, ali bez prave ideje i realizacije u završnici.

U 70. minuti Golubar je krenuo u punom sprintu prema golu Rijeke, ali Escoval je bio brži i spriječio stopostotnu priliku.

Četiri minute kasnije Capan je odnio loptu na sredini terena i krenuo prema golu, odigrao je za Acostyja. Uslijedila je povratna lopta za Mamića i udarac s ruba kaznenog prostora koji je išao u ruke vratara Varaždina.

Produžeci su bili sve izvjesniji, sve do posljednje minute sudačke nadoknade i sjajnog pogotka Čolaka za veliko slavlje.

Varaždin – Rijeka 1:2 (28)