1. Momčad
Mario Gavranović: Iz Rijeke nosim lijepe uspomene
05.01.2018.

Mario Gavranović više nije igrač Rijeke, švicarski reprezentativac karijeru će nastaviti u Dinamu. Mario je u Rijeku stigao krajem siječnja 2016. godine dok su se riječki nogometaši nalazili na pripremama u Dubaiju.

- Proveo sam dvije jako lijepe godine u Rijeci. Drago mi je što sam došao u Rijeku, što sam bio dio kluba, te što sam ostvario sve ciljeve koje sam si postavio kada sam stigao. Jedno je sigurno, iz Rijeke ću nositi jednu lijepu uspomenu, rekao je Mario Gavranović koji je u dresu Rijeke u 80 utakmica postigao 40 golova.

Mario je bio dio generacije koja će zlatnim slovima ostati upisana u povijest riječkog nogometa, generacija koja je donijela prvi naslov prvaka Hrvatske u Rijeku.

Ujedno, Gavranović je zabio mnoge važne golove za Rijeku u tom periodu, tako je nakon 17 sekundi zatresao mrežu u utakmici u kojoj je Rijeka svladala Dinamo 5:2 i najavila pohod na naslov praka. Ujedno, Mario je bio dvostruki strijelac u finalu Kupa Hrvatske kada je Rijeka svladala Dinamo 3:1.

- Ovo sve što smo ostvarili nitko vjerojatno nije očekivao. Imali smo cilj osvojiti prvenstvo i sve se poklopilo prošle godine koja je bila perfektna od početka do kraja. Na kraju smo zasluženo uzeli naslov i Kup, te smo pružili odlične igre u Europi ove sezone, ustvrdio je Gavranović koji je u Rijeci ostvario osobne i sportske ambicije.

- Moj je cilj bio i vratiti se u švicarsku reprezentaciju što sam uspio. Dakle i taj cilj sam ispunio, dodao je Mario zahvalivši se svima u Rijeci na suradnji.

- Uvijek sam davao sve od sebe, na svakom treningu i s te strane mislim da mi nitko nema što zamjeriti. Do zadnje utakmice uvijek sam davao svoj maksimum. Želim svim ljudima u klubu, igračima i stručnom stožeru puno uspjeha u nastavku karijere, zaključio je Mario Gavranović.