1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga
Nakon Lyona – Osijek
25.10.2013.

Europske avanture Rijeka na trenutak stavlja na stranu. To je ionako 'desert' za ovu sezonu. 'Glavno jelo' je – MAX TV 1. HNL. Sljedeći 'zalogaj' trebao bi biti Osijek.

Klub koji je u velikim problemima ove sezone. Samo 8 postignutih pogodaka u 13 kola,a čak 30 primljenih. Samo 7 bodova i posljednje mjesto na ljestvici.

Rijeka je ove sezone već igrala s Osijekom u 5. kolu na Kantridi,a završilo je 5:1 za 'bijele'. Dva gola postigli su Benko i Alispahić,jedan Pokrivač. Gol za Osijek dao je Lulić.

Od tada,Osijek je promijenio dva trenera. Tomislava Steinbrucknera zamijenio je Davor Rupnik,a od prošlog kola,i poraza Osijeka od Slaven Belupa u Koprivnici 2:0,novi trener prvoligaša s Drave – je Ivica Kulešević.

Ivica Kulešević na mjesto trenera prve momčadi dolazi iz škole nogometa kluba gdje je u zadnje dvije godine bio vrlo uspješan u vođenju juniorske momčadi s kojom je u prošlom prvenstvu osvojio naslov prvaka Hrvatske.

Ako je suditi po najavama iz Osijeka,domaći računaju na umor Rijeke nakon gostovanja u Lyonu i na činjenicu da je Rijeka u non – stop ritmu od polovice srpnja.

Zanimljivo,u Osijek se,na službenu utakmicu,prvi puta vraćaju i bivši igrači Osijeka,a sada riječki heroji Kvržić,Vargić,Jugović i Pušić. Neće biti jedino ozljeđenog Leškovića.

Utakmica počinje u nedjelju u 19 sati na stadionu u osječkom Gradskom vrtu. Glavni sudac utakmice bit će Mario Zebec iz Cestice,a pomoćnici Dražen Pejić iz Vukovara i Tomislav Hudika iz Varaždina. Četvrti sudac je Igor Križarić iz Čakovca.