Nogometaš NK Kvarner Boris Mataija – zaljubljenik u nogomet i glazbu
27.04.2019.

Uoči utakmice protiv HNK Rudeš u našem newsletteru ugostili smo sigurno jednog od naših najveselijih nekadašnjih igrača. Boris Mataija, nogometaš koji je u tadašnji NK Kvarner stigao još 1952. godine te igrao uz imena poput Sergija Legana, Maria i Eugena Ravnicha, Zvonka Canjugu itd.

– Sa svojim sam se suigračima odlično slagao, posebno dobar prijatelj bio sam s Osojnakom, ali i s drugim dečkima. Volio sam igrati nogomet, zabijao sam golove, a „Rijeku“ pratim i danas, ispričao nam je Mataija. Inače, naš sugovornik je i zaljubljenik u harmoniku, sviranje i pjevanje te nam je otkrio kako je nedavno smislio navijačku pjesmu za voljeni klub te se nada da će ju uskoro i snimiti sa svojim prijateljima glazbenicima.

Po čemu pamti razdoblje igranja za NK Kvarner te u čemu je po Mataiji najveća razlika između nogometa nekada i nogometa danas – poslušajte u videu koji smo snimili protekloga tjedna u Borisovoj voljenoj Opatiji.

Boris Mataija – nogometne ćakule