Škola : 1. HNL pioniri : 5. kolo
Pioniri pobijedili Varaždin i prekinuli niz poraza
10.09.2017.

Pioniri Rijeke pobijedili su Varaždin 2:1 u utakmici petog kola Prve lige. Rijeku su do pobjede svojim golovima odveli Tornato i Simčić.

Na prvi pogodak čekalo se do 24. minute kada je Simčić spustio loptu za Tornata koji je pogodio za 1:0. Vodstvo Rijeke povisio je upravo Simčić u 57.minuti.

Rijeka je povukla brzu kontru po lijevoj strani, Tornato je povratnom pronašao Simčića, koji je s ruba kaznenog prostora pogodio za 2:0.

Nekoliko minuta kasnije, u 64. minuti, Varaždin je smanjio na 2:1. Potrebica je iskoristio pad koncentracije i pobjegao riječkoj obrani, izašao sam pred Frigana, te mirno pogodio - 2:1.

Rijeka je u tijeku utakmice još u nekoliko navrata imala priliku zatresti mrežu Varaždina.
Valjan je preuzeo odgovornost izvođenja najstrože kazne, a vratar Martinčević je pročitao namjeru i sačuvao svoju mrežu.

Golemac se u drugom dijelu na rubu šesnesterca oslobodio čuvara i potegnuo, a njegov udarac završio je na vratnici. Pred kraj utakmice, pokušao je Lapić nakon ubačaja iz slobodnog udarca, ali njegov pokušaj odsjeo je na gredi.

Rijeka – Varaždin 2:1 (24)