Škola : 1. HNL pioniri : 16. kolo
Pioniri Rijeke nadigrali Osijek za drugu proljetnu pobjedu
04.03.2018.

Pioniri Rijeke pobijedili su Osijek 3:0 u utakmici 19. kola Prve HNL. Dvostruki strijelac za Rijeku bio je Julian Tornato, dok je jedan pogodak postigao Ivan Golemac.

Nogometaši Rijeke na najbolji su način ušli u utakmicu i došli su u vodstvo već u prve tri minute imali su vodstvo 3:0, da bi do kraja prvog dijela sagradili nedostižnu prednost od 3:0.

Za 1:0 pogodio je Golemac. Tornato je prošao po boku, njegov udarac kratko je odbio vratar Osijeka Marcić, ali samo do Golemca koji je pospremio loptu iza njegovih leđa.

Samo dvije minute kasnije Tornato je povećao vodstvo. Simčić je sjajnom dubinskom loptom uposlio Tornata koji je plasirao loptu pokraj vratara za 2:0.

U posljednjim minutama prvog dijela, u 35. minuti, Tornato je svojim drugim pogotkom postavio konačni rezultat. Nakon ubačaja iz kuta, obrana Osijeka nije dobro očistila pred svojim golom. Lopta je došla do Tornata koji je sa nekih deset metara pospremio loptu u bliži vratarev kuta za 3:0.

Rijeka – Osijek 3:1 (14)