1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga
Pobjeda vrijedi dvostruko
07.12.2012.

Prva misija obrane druge pozicije na ljestvici uspješno je odrađena u Splitu,a druga misija obrane pod nazivom prezimiti kao viceprvak kreće u subotu od 19 sati na Kantridi. Stiže jedan od izravnih konkurenata za drugo mjesto i bodovi u takvom dvoboju vrijede dvostruko. Za posljednjih 90 minuta u ovoj godini svi će stisnuti zube,a sigurna izmjena uvjetovana je kartonima. Kreilach na teren,Knežević na tribine,a trebali bi izvršiti i izmjenu kapetanske trake.

Kao i uvijek Scoria je svoje zamisli i izmjene zadržao za sebe,a odbio je na početku govoriti o svojoj 100. utakmici na klupi Rijeke te je u prvi plan stavio samu utakmicu i protivnika.

- Slaven Belupo je ekipa koja je već nekoliko godina u vrhu,znaju što rade te ove godine imaju bolju ekipu nego što to prikazuju trenutno. Klub je to koji si može priuštiti dovođenje 3-4 igrača i nakon početka sezone,i klub je to koji ima pravo biti optimističan. Respektiramo ih,znamo njihovu kvalitetu i najbolje znam koliko žele pobjediti na Kantridi - poručio je Scoria koji je Koprivničance odveo do finala kupa.

Osim važnosti,utakmica se gleda i kroz prizmu vremena,moguće je da se utakmica odigra i na bijelom travnjaku s narančastom loptom.

- Ako uvjeti budu na rubu regularnosti trebalo bi utakmicu odgoditi za nedjelju - smatra Scoria naglasivši još jednom važnost utakmice.

- Utakmica nam donosi jako puno,praktički 6 bodova,a i Slaven je prošao dalje u Kupu te ima puno ekipa koje su trenutno u vrhu. Tri boda bi nam bila stoga kapitalna jer na proljeće nema puno utakmica,niti će biti tako puno ekipa u vrhu - pojasnio je trener Rijeke.

Posebno je trenera razveselilo stanje u ekipi koja željno isčekuje posljednjih 90 minuta i slavlje pod stijenama.

- Ekipa je idealna,jako su motivirani,vidim to na njima i žele u zadnjoj utakmici tri boda ostaviti na Kantridi. Inače su opasne zadnje utakmice ali ne vidim kod njih opuštanja.

Na koncu svog izlaganja ipak je Scoria odgovorio i na pitanje o jubilarnoj 100. utakmici.

- Privilegiran sam što vodim Rijeku,osjećam se posebno,a to mi je najbitnije. Drugih 100 utakmica? To je dio puta i neka put pokaže svoje - kazao je Scoria koji je u svojih prvih 100 utakmica osvojio kup s Rijekom u svojoj prvoj sezoni.

Damir Kreilach zbog tri žuta kartona utakmicu na Poljudu gledao je s tribina,sada je spreman da opet bude važan kotačić sredine terena.

- Očekuje nas teška utakmica,u odličnom smo nizu,nalazimo se na drugom mjestu i želimo s pobjedom tamo i ostati. Želimo pobjediti,prije svega zbog naših navijača,a i nas samih. Poljud? Normalno da sam bio uz ekipu i bod nam je dodatan motiv - poručio je Kreilach,čiju je važnost naglasio i trener.

- Značio bi nam puno na Poljudu,njegova fizička snaga koja bi došla do izražaja zbog stila igre Hajduka i teškog terena - zaključio je Scoria prisjetivši se kako su prije utakmice u Koprivnici bili na minus devet bodova i tada se pobjedom vratili u život.

Igrači su nekoliko puta naglasili značaj navijačke podrške te sutra od 19 sati neka se nastavi niz pobjeda i zajedničkog slavlja podno stijena Kantride.

D.P.