Podijeli snagu: nogometaši Rijeke podržali Svjetski dan srca
29.09.2017.

Svjetski dan srca obilježava se 29. rujna, a cilj je skrenuti pozornost i važnost preventive kardiovaskularnih bolesti. Važnost podizanja svijesti i promocija dobrobiti zdravog života jedan je od glavnih ciljeva  Svjetske federacije srca.

I ovoga puta podršku akciji dao je i Hrvatski nogometni klub Rijeka.

Ove godine tema kampanje srca glasi: podijeli snagu. Kardiovaskularne bolesti nastavljaju biti vodeći uzrok smrti i invaliditeta u današnjem svijetu: svake godine više od 17,5 milijuna ljudi umire od posljedica kardiovaskularnih bolesti.

Čimbenici poput loše prehrane, nedostatkom fizičke aktivnosti i pušenja značajno utječu na porast srčanih oboljenja.  Bolesti srca i srčani udari u današnje vrijeme vodeći su uzrok smrti diljem svijeta. Cilj je potaknuti ljude da se okrenu zdravom načinu života, počevši od prehrane do fizičke aktivnosti.

Jedan od partnera u ovom projektu je i UEFA, a podršku je dao i Hrvatski nogometni savez, te hrvatski reprezentativci.

kovacic_modric_vida