1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga
Potpisao Luka Marić
28.05.2012.

Luka Marić,25-godišnji obrambeni igrač,potpisao je dvogodišnju vjernost Rijeci. Marić je nakon Rovinja igrao za Pomorac te Istru 1961 iz koje je stigao kao slobodan igrač na Kantridu.

- Zahvalio bih se gospodinu Juričiću i HNK Rijeci što su me pozvali te ću dati sve od sebe kako bih ispunio očekivanja. Također,zahvaljujem se i Istri i treneru Pamiću što su mi pružili priliku za igranje u Prvoj ligi - kazao je na početku Marić ne želeći komentirati negativne komentare iz bivšeg kluba.

Novu akviziciju sportski direktor je najavio kao najboljeg obrambenog igrača Istre u prošloj sezoni za kojega se nada da će nastaviti igrati na istoj razini.

- Ovo mi je novi izazov u karijeri i želim opravdati povjerenje kluba i navijača. Sigurno da konkurencija postoji,no dokazivat ću se iz utakmice u utakmicu. Drago mi je što sam potpisao svoj prvi profesionalni ugovor - kratko je poručio Marić dok se sportski direktor osvrnuo na tekuće nezaključene poslove.

- Sve je slično kao i prošli tjedan. Razgovaramo s Bjelanovićem,Benkom i Kneževićem,a novo ime je Jakoliš. Sve smo se dogovorili ali čekamo da i on rješi papire. On je jedan od tih mladih igrača koje dovodimo na kostur ekipe koji čine iskusniji igrači te se nadamo da će izboriti mjesto u prvoj ekipi. Sutra ću razgovarati s četiri igrača kojima je istekao ugovor (Čagalj,Čaval,Tadejević,Sušac) - poručio je Juričić koji je prije konferencije razgovarao s profesorom Ugom Maranzom,mogućim novim trenerom za tjelesnu pripremu.

- Nadamo se da će doći do dogovora - rekao je Juričić dok je Scoria gotovo dva sata razgovarao s vjerojatno budućim suradnikom koji je radio u Chievu,Romi,Palermu,Sieni i ostalim talijanskim klubovima.