1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga
Predstavljen novi dizajn fan artikala
17.10.2014.

Hrvatski nogometni klub Rijeka predstavio je u petak novi vizualni identitet koji će krasiti navijačke rekvizite kluba. Riječka dizajnerica Anja Zambelli Čolak iz «Zambelli brand design» studija,u suradnji s klubom posljednjih je mjeseci razvijala dizajnerska rješenja i objasnili misao vodilju kreiranja koncepta vizualnog rješenja koji komunicira čvrstu vezu između simbola grada Rijeke i nogometnog kluba Rijeka,reflektirajući tako povezanost stanovništva grada s klubom.

- Klub stabilnim koracima gazi naprijed usmjeren jasnom vizijom uspjeha na svim poljima. Identitet kluba osim navijača i igrača,čini i vizualni identitet fan artikala sa snažnim porukama. Mislim da smo uspjeli dobro povezati glavne simbole grada i kluba,istaknuti moć i vjernost u komunikaciji uspjeha i energije. Cilj nam je bio dobiti prepoznatljiv proizvod koji će naši navijači rado i ponosno isticati na tribinama stadiona,ulicama grada,u svakodnevnim aktivnostima,uredima,školama... – istaknula je Marina Vela,administrativna direktorica kluba.

Novi vizualni identitet navijačkih artikala potpisuje Anja Zambelli Čolak  koja je istaknula motive vizualnih rješenja.

- Na početku se želim zahvaliti klubu na ukazanom povjerenju i prilici da sudjelujem u kreiranju novog vizualnog identiteta fan artikala kluba. Razvoj dizajnerskih rješenja kluba bogatog tradicijom i grada u kojem taj klub čini navijačko srce logično nas je vodio do spoja najznačajnijih simbola grada i kluba pa smo tako simbol orla iz grba Grada Rijeke koji predstavlja snagu,pobjedu i prosperitet stavili u ulogu čuvara grba nogometnog kluba. Nadalje,okosnica rješenja bila nam je i izreka INDEFICIENTER,(nepresušnost) koja bi u našem slučaju simbolizirala nepresušnu vjernost navijača prema klubu. Uskladili smo i prepoznatljiv simbol križa koji je sastavni dio dresa,kao i slogan Zajedno smo Rijeka. Bitan novitet predstavlja poznati “Pešekan” kojeg smo na proizvodima za najmlađe osuvremenili nazivom “Mr.Sharky Pešekan”. Nadam se da će se  šira riječka publika identificirati s novim dizajnerskim rješenjima te da će isti krasiti tribine i ulice našega grada – rekla je Anja Zambelli.

Prezentacija klupskog autobusa u
ponedjeljak na Korzu

Luka Ivančić,iz klupskog marketinga,
nakon završetka prezentacije najavio je predstavljanje službenog autobusa HNK
Rijeka koji nosi upravo predstavljeni identitet te pozvao medije i navijače da
se pridruže predstavljanju u ponedjeljak,20. listopada 2014. godine s početkom
u 11:00 sati na Trgu 111. brigade Hrvatske vojske.

Tom prilikom najavljena je i
nagradna igra za članove kluba,koja će biti predstavljena na službenoj
Facebook stranici kluba u subotu 18. listopada 2014. godine u kojoj će sretni
dobitnici imati jedinstvenu priliku provozati se autobusom prvotimaca i pritom
dobiti prigodne nagrade.

INFORMACIJE O PROIZVODIMA I PRODAJNIM MJESTIMA

Trenutno se iz linije proizvoda u prodaji nalazi šest artikala koji su predstavljeni a navodimo ih u nastavku:

bilježnica A5,bilježnica A4,navijački šal,poster,blok,podmetači za čaše.

Prodajna mjesta na kojima je moguće kupiti proizvode su:

Fan shop Stadion KantridaFan shop Centar GradaI-NOVINE – prodajna mjesta018 CANDEKOVA,RIJEKA TURNIĆ020 KORZO,CENTAR,RIJEKA CENTAR033 ZVONIMIROVA 20,ZTC,RIJEKA ZAPADNI TRGOVAČKI CENTAR034 ZAMETSKA ULICA 63A,RIJEKA ZAMET035 JANKA POLIĆ KAMOVA 81/A,RIJEKA TOWER CENTAR039 IVANA ĆIKOVIĆA BELOG 2A,RIJEKA ZAMET040 CAVLE,CAVLE GROBNIK050 M.KRLEŽE,RIJEKA SRDOČI77 N. VELJAČIĆA B.B.,CRIKVENICA CRIKVENICA AUTOBUSNI 084 SUPILOVA B.B.,DELNICE CENTAR101 RIVA 10,RIJEKA CENTAR103 TRG REPUBL.HRVATSKE 4,MALI LOSINJ CENTAR106 CONS 7,CRES CENTAR113 JUSICI,OPATIJA JUŠIĆI115 MARSALA TITA 38,LOVRAN CENTAR160 A. SELANA B.B.,LABIN (tržnica) TRŽNICA

STADION KANTRIDA - BLAGAJNE ZAPAD (Promotivne majice UEFA Europa league,

Navijački šal UEFA Europa league)