1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga
Predstavljen Ruben Lima
01.09.2014.

Ruben Lima,24-godinšnji portugalski nogometaš novi je igrač HNK Rijeke. Bivši igrač Benfice,Avesa,Vitorie Setubal,Beire-Mar,Hajduka i Dinama pristupio je Rijeci na jednogodišnju posudbu uz mogućnost otkupa
njegovog ugovora.

- Ruben Lima nam dolazi na jednogodišnju posudbu. Hrvatska nogometna javnost ga poznaje kao svojevremeno ponajboljeg igrača Hajduka i kao dečka koji je počeo karijeru u velikanu portugalskog nogometa kao što je Benfica. Ruben nema problema s jezikom,na terenu se sporazumijeva na hrvatskom – rekao je zamjenik sportskog direktora Ivan Mance.

Zadovoljstvo svojim dolaskom na Kvarner iskazao je i Ruben Lima istaknuvši da želi što prije opravdati povjerenje koje mu je ukazano.

- Htio bih se zahvaliti klubu na povjerenju i prilici da se dokažem. Ja ću dati sve od sebe da radim kako trener kaže i da zadovoljim kriterije struke. S utakmica na Kantridi pamtim atmosferu,način na koji grad i navijači doživljavaju klub i sretan sam što ću postati dio toga. Upoznat sam s kvalitetom momčadi i smatram da s pravom možemo razmišljati da držimo korak s Dinamom i da kvalitetno nastupamo u Europa ligi. Imamo jaku skupinu,ali i Rijeka je jaka i već je pokazala da se sa svima može nositi – rekao je na predstavljanju Ruben Lima koji je za mlade reprezentacije Portugala skupio 40-ak nastupa.