Preminuo Borut Škulj
05.06.2019.

U Ljubljani je u 73. godini preminuo Borut Škulj. Ovaj iznimni vratar u svojoj je karijeri branio vrata Olimpije i Svobode iz Ljubljane, a redove Rijeke pojačao je u prve dvije povratničke sezone u društvu najboljih nogometnih klubova ondašnje države.

U sezonama 1974./75. i 1975./76. odigrao je 46 utakmica, a pripala mu je i čast da bude prvi dobitnik trofeja "Zlatna lopta" kojeg je Novi list dodijeljivao najbolje ocijenjenom igraču Rijeke.

Osim iznimnog golmanskog umijeća zbog kojeg je i dobio nadimak "čovjek od gume" Boruta Škulja krasile su i jednake ljudske osobine.

Sa svojim suigračima iz Rijeke održavao je kontakt cijelog svog života.