1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga
Preminuo Milan Ružić
26.01.2014.

Nakon duge i teške bolesti preminuo bivši igrač Rijeke Milan Minta Ružić. Rođen je u Kraljevici 1955. g. a za HNK Rijeku je od 1975 – 1983 odigrao 430 utakmica i postigao 31 pogodak. Bio je jedan od ključnih igrača Rijeke krajem 70 – tih godina kada su osvojeni prvi trofeji u povijesti kluba – dva Kupa 1978. i 1979. godine.

- Minta je nedvojbeno bio jedan od najvećih i najboljih igrača Rijeke svih vremena. Svi smo ga jako voljeli jer je imao predivan karakter. Nedostajati će nam njegova iskrenost i domaća riječ – kaže njegov dugogodišnji suigrač i sadašnji sportski direktor Rijeke Srećko Juričić.

Ružić je bio i reprezentativac Jugoslavije a nakon odlaska iz Rijeke nastupao i za belgijski Gent. Bio je plemenit vezni igrač i nezamjenjiv kotačić u generaciji Rijeke koja je zadužila klub. Pravi inženjer igre -  jednako razoran u napadu i koristan u obrani.

- Kasnije smo zajedno igrali u Belgiji i smatram da je od svih igrača Rijeke iz te generacije ostavio najdublji trag u europskom nogometu – rekao je Srećko Juričić.