1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga
Rijeci trofej Jobo Kurtini!
17.12.2013.

Dobitnici 21. izbora za sportaša godine Novog lista -  Trofej Ivica Jobo Kurtini su nogometaši Rijeke!

Tako je odlučio peteročlani sportsko-novinarski žiri u sastavu Nenad Gračan,Samir Barać,Luciano Sušanj,Branko Mijić i Orlando Rivetti.

U konkurenciji vaterpolista Primorja,boćara Lea Brnića,karatistica Ivone Tubić i Azre Saleš,odbojkašica Rijeke,jedriličarke Tine Mihelić,boćara Vargona i kuglačica Mlake,Rijeka je pobijedila jednoglasnom odlukom žirija.

Svi uspjesi Rijeke nisu ostali nezapaženi. Plasman u kvalifikacije za Europsku ligu,potom pobjede nad Prestatyn Townom,Žilinom i Stuttgartom te povijesni ulazak u Europsku ligu nagrađeni su i ovim vrijednim trofejom.

HNK Rijeka je tako naslijedila proslavljenog hrvatskog vaterpolistu Igora Hinića koji je bio dobitnik prošle godine.

To je drugi put u povijesti da jedna ekipa prima nagradu Ivica Jobo Kurtini ,nakon 2004. kada ju je osvojila rukometna reprezentacija Hrvatske.

U ime kluba skulpturu Ples delfina akademskog kipara Josipa Diminića primio je predsjednik kluba Damir Mišković.

- Hvala svima na ovom priznanju,vjerujem da smo ga i zaslužili. Možda je sve stiglo i prebrzo jer smo u samo godinu dana promijenili dosta igrača i trenera. Drago mi je da idemo naprijed i s Školom nogometa. Evo,juniori su nam jesenski prvaci Prve HNL. No to im je samo zadaća da budu još bolji...a ponosno najavljujem da će sigurno barem petorica od njih od siječnja igrati Drugu HNL,pomoći Pomorcu da se održi u vrhu drugoligaškog društva. A za ovo priznanje zahvala ide Matjažu Keku,Srećku Juričiću i igračima koji su  nas učinili ponosnima - rekao je Mišković.

Na nagradi su se,osim predsjednika, također zahvalili i sportski direktor Srećko Juričić te kapetan Dario Knežević.