Škola : 1. HNL pioniri : 17. kolo
Rijeka – Cibalia 1:2
01.03.2020.

Stariji pioniri Rijeke poraženi su od Cibalije 1:2 u utakmici 17. kola Prve HNL.

Cibalia je tako stigla do svoje četvrte pobjede u prvenstvu, a ključni trenutak dogodio se u trenucima kada je izgledalo da bi Rijeka mogla stići do drugog gola i upisati pobjedu.

Naime, u 60. minuti, vratar Rijeke Lovro Mišković, nije dobro reagirao na jednu dugu loptu, Janković je bio najbrži i poentirao za 1:2 i pobjedu Cibalije.

Gosti su na otvaranju utakmice bili bolji suparnik, u 20. minuti Cibalia je kružila oko kaznenog prostora Rijeke, Knezović je primio loptu na 12 metara i pogodio prizemnim udarcem - 0:1.

Rijeka je izjednačila u 28. minuti. Momčilovski je ubacio iz kornera, Šuke je bio najviši i poentirao udarcem glavom - 1:1.

Cibalia je prijetila i u 33. minuti, Knezović je lijepo pucao, ali Mišković se protegnuo i odličnom reakcijom sačuvao mrežu.

Rijeka je bolje krenula u drugi dio. Dvije dobre prilike propustili su realizirati Momčilovski i Šerifović, a blizu gola Rijeka je bila u 48. minuti.

Pučić je izveo slobodan udarac, a lopta je "očešala" stativu. U tom trenutku činilo se da bi Rijeka mogla okruniti svoju premoć, ali na kraju su gosti uspjeli doći do tri boda.

Rijeka – Cibalia 1:2 (11)