Škola : 1. HNL juniori : 17. kolo
Rijeka – Dugopolje 3:1
07.03.2020.

Nogometaši Rijeke pobijedili su Dugopolje 3:1 u utakmici 17. kola Prve HNL. Bijeli su se u konačnici namučili protiv pretposljednje momčadi prvenstva, a potvrda pobjede stigla je u 88. minuti.

Ajanović i Hodža odigrali su dupli pas, Ajanović se sjurio u kazneni prostor i poentirao - 3:1.

Samo minutu ranije gosti su mogli do izjednačenja, Rupčić je izgubio jednu loptu, Pandža se sjurio prema golu, ali Margan je odlično reagirao.

Rijeka je loše otvorila utakmicu što su gosti iskoristili već u drugoj minuti. Galešić je odigrao jednu loptu za Rupčića koji se poskliznuo ispred kaznenog prostora. Bilojelić je uzeo loptu i sjurio se prema golu, te poentirao - 0:1.

Dugopolje je lako moglo udvostručiti prednost u šestoj minuti. Bilojelić je blokirao pokušaj Rupčića da odigra loptu. Vivodinac je pokupio odbijanac i sjurio se u kazneni prostor Rijeke gdje su gosti imali brojčanu nadmoć. Ipak, Galešić je pravovremeno reagirao i blokirao pokušaj proigravanja.

I onda se Rijeka probudila. Bilić je sjajno izbacio Zrilića koji je otišao malo u desnu stranu, a ubačaj su gostujući braniči izbacili u korner. Bila je to najava perioda dominacija domaćih nogometaša.

Upravo iz tog kornera uslijedila je akcija u kojoj je lopta u završnici došla do Brekala koji je sjajno potegnuo, ali vratnica je spasila goste.

Za Dugopolje nije bilo spasa u sedmoj minuti. Brekalo je sjajno izbacio Brauta koji se zavukao iza leđa obrane Dugopolja, te je rutinski poentirao - 1:1.

Antanasković je prijetio u 17. minuti, dok je dvije minute kasnije vratar Čulin na vrijeme izašao i tako skratio kut Zriliću.

Rijeka je povela u 23. minuti. Nakon kornera, Braut je primio loptu na rubu kaznenog prostora. Uslijedio je ubačaj na drugu vratnicu, Jelavić je vratio loptu, a Galešić poentirao glavom - 2:1.

U 23. minuti prijetili su gosti. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Margan je uspio nekako odnijeti loptu ispred Džaje.

Deset minuta kasnije, nakon slobodnog udarca za Rijeku, lopta je pala na noge Jelaviću, ali udarac je otišao preko grede.

Dugopolje je ponovo bljesnulo u 37. minuti, Vivodinac je još jednom pobjegao obrani Rijeke, ali Galešić je novim pravovremenim klizećim startom blokirao pokušaj gostujućeg igrača.

U 42. minuti Bilić je odlično potegnuo sa 16 metara, ali vratar Dugopolja sjajno je reagirao i sačuvao mrežu.

U 55. minuti Rijeka je povukla kontru, Bilić je gurnuo za Antanaskovića koji je ostao sam, ali udarac je išao direktno u vratara Dugopolja.

Dugopolje je bilo blizu pogotka u 68. minuti. Nakon kornera Bašić je spustio loptu glavom, Balić je ostao sam pred golom Rijeke, ali Margan je sjajno reagirao.

Rijeka je blizu gola bila u 79. minuti, Rovis je lijepo prošao po lijevoj strani, ali udarac je otišao pored gola. U 84. minuti udarac Antanaskovića s 18 metara otišao je uz vratnicu.