Škola : Kup juniori
Rijeka – Istra 1961 0:1
04.12.2018.

Juniori Rijeke poraženi su od Istre 1961 0:1 u utakmici finala Kupa Nogometnog središta Rijeka. Iako je Rijeka imala inicijativu kroz utakmicu, ni drugi put ove sezone na domaćem travnjaku nije uspjela zatresti mrežu pulskog sastava.

Rijeka je pritisnula na otvaranju, u četvrtoj minuti vratar Majkić loše je ispucao jednu loptu koja je došla do Libera. Veznjak Rijeke odigrao je preciznu loptu za Mitrovića koji je predugo oklijevao i prilika je propala.

U prvih desetak minuta napadi Rijeke sveli su se na opasne ubačaje, ali bez konkretnijih rezultata. I onda je Istra 1961 povela u 11. minuti.

Lijep ubačaj s desne strane, Paez je preciznim udarcem glavom pospremio u mrežu - 0:1.

Rijeka je nastavila pritiskati, ali bez ikakve konkretnije opasnosti. Na drugoj strani, u 20. minuti, nakon ubačaja iz slobodnog udarca uslijedila je velika gužva u kaznenom prostoru Rijeke, ali domaći braniči uspjeli su na kraju ispucati loptu.

Rijekina terenska inicijativa bila je jalova u prvom dijelu, sve do 34. minute kada je jednu brzu akciju lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora okončao Denis Bušnja. Lopta se od grede odbila u teren i van gola, izabranici Vjeke Miletića nisu imali sreće.

U 41. minuti, nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Hrvoje Smolčić glavom je vratio loptu za brata Ivana, ali udarac glavom išao je ravno u ruke vratara Majkića.

Rijeka je pritisnula u nastavku, ali lopta nije htjela u mrežu. Josip Mitrović i Filip Zrilić našli su se u stopostotnim prilikama koje nisu realizirali, a u sudačkoj nadoknadi Smolčić je nakon kornera iz voleja pucao preko gola.

Rijeka – Istra 1961 0:1 (24)