Rijeka – Istra 1961 2:1
19.03.2014.

HNK Rijeka: Vargić – Tomečak,Knežević,Lešković,Bertoša – Maleš,Brezovec (od 74' Brezovec),Moises – Mujanović,Krstanović (od 86' Jugović),Sharbini (od 46' Kramarić)

NK Istra 1961: Lovrić – Pilipović (od 69 Čagalj),Vučko,Obšivač,Chung (od 89' Kramarić) – Blagojević,Batarelo,-  Heister,Jo,Havojić - Radonjić (od 75' Mutombo)

Rijeka je pobijedila pulsku Istru 1961 2:1 u prvoj utakmicu polufinala Hrvatskog nogometnog kupa te će na uzvrat koji se igra u Puli za sedam dana,putovati s minimalnom prednošču.

Domaća momčad je bila ta koja je cijelu utakmicu napadala,imala posjed i dominaciju,ali se Istra dobro branila veći dio susreta,s s jedinom dobro akcijom u provom dijelu i povela.

Sam početak bio je znaku Rijeke. U trćoj minuti nakon dobro izborene lopte Krstanovića...Mujanovć je iskosa ušao u 16m,i pucao iz prve u bliži kut,ali Lovrić spretno izbacuje u korner.

A onda je u 8' minuti Istra iznenadila Rijeku..dobro je kontru povukao Radonjić i dodao lijevo za Jo-a koji ulazi u 16 metara,dolazi skroz do korner linije i daje povratnu za Radonjića koji s 5 m nije imao težak posao.

Rijeka se brzo pribrala pa je u 11' nakon polukontre Brezovec probao s 20 m,ali lopta ide daleko od okvira

U 18' prvi put je probio stranu Sharbini i potražio Krstanovića,ali ispred njega čisti Obšivač.

Samo minutu kasnije Tomečak je ubacio s desne strane,a prvi na lopti je bio Moises,ali iz teške situacije gađa preko gola

Rijeka i dalje pritišče. Brezovec je dao krasnu loptu u prostor,koju hvata Mujanović iza leđa obrane Istre,ali njegov udarac iz blizine opet u bliži kut brani Lovrić. Minutu kasnije probao je i Tomečak,ali uz pomoć nekog iz obrane Istre,Lovrić opet hvata...

Udaraca je sve više. U 29' minuti Brezovec je sam sebi stvorio priliku,prebačajem s desne na lijevu nogu ali opet šut ide daleko

Samo minutu kasnije opet agilni Brezovec radi dobar posao,šut je prizeman iz kretnje paralelno s golom,a pokriveni Lovrić opet nekako hvata loptu. Minutu kasnije bombu je potegnuo i Maleš. Velika dominacija Rijeke u tim trenucima.

Sljedeća dobra prilika bila je u 43' kada je,nakon što je dugo lopta išla oko zone Istre,Brezovec ponovno ubacio,a glavom probao Moises...ipak opet malo iznad vratnice.

U drugo poluvrijeme Kek kreće s prvom izmjenom. Umjesto Sharbinija,u igri je Kramarić.

Istra se pak u potpunosti povukla i branila se sa svim igračima. Rijeka je imala veliku nadmoć u posjedu lopte,ali priliku nisu često dolazile. Prva u drugom dijelu u 57' kada je Krstanović kratko dodao u šestnaestercu,a Kramarić probao u dalji kut iz prve.

No već u sljedećem napadu Rijeka je izjednačila. Mujanović je probio stranu,Krstanović smirio za Moises koji puca s 16m,a bombu brani Lovrić. No taj je odpadak pospremio – Andrej Kramarić.

A onda samo dvije minute kasnije - potpuni preokret. Nakon slobodnog udarca Brezovca iskosa s 25m,sam pred golom Istre je Kramarić te  efektno glavom poentira.

U 65' je viđena još jedna prilika – Mujanović je fino primio dugu loptu iza leđa obrane Istre i iz okreta potegnuo volej,ali brani Lovrić

Uskoro je u igru za Rijeku ušao Močinić umjesto Brezovca i upravo je vezni igrač Rijeke imao dobar udarac u 77'. Nakon rolice Kramarića,opalio je s 20 m,ali šut ide kraj gola. Bila je to posljednja prilika na utakmici.