Škola : 1. HNL juniori : 12. kolo
Rijeka izgubila od Hajduka i prepustila vrh ljestvice
25.11.2018.

Juniori Rijeke poraženi su od Hajduka 0:3 u derbiju 12. kola Prve HNL odigranom na stadionu HNK Rijeka. Rijeka je ovim porazom pala s prvog na treće mjesto, dok je Lokomotiva preuzela vrh.

Iako rezultat sugerira drugačije, Rijeka je odigrala dobru utakmicu koja je, uz malo sreće i mirnoće u završnici mogla završiti drugačije.

Naime, Rijeka je bolje otvorila susret. Već u drugoj minuti Mitrović je pobjegao obrani, lopta je na kraju došla do Matulje koji ju je s 15 metara poslao poreko grede.

Šest minuta kasnije udarac Matulje s 18 metara obranio je vratar Baždarić, a u desetoj minuti Jelavić nije dobro reagirao nakon ubačaja Svetića.

U 15. minuti Bušnje je lijepo odigrao loptu u prostor, Matulja se sjurio u punom sprintu u kazneni prostor, ali završnica nije bila precizna.

I onda je Hajduk poveo praktički iz ničega. Nakon jednog ubačaja s desnog boka, riječka obrana nije dobro reagirala, lopta se odbila do Tolaja koji je poentirao iz blizine - 0:1.

Gol je donio potrebnu mirnoću Hajduku koji je postajao sve opasniji, a sve je kulminiralo u 29. minuti kada je Čuić povukao jednu akciju i onda prekrasnim udarcem s 25 metara zatresao riječku mrežu - 0:2.

Do kraja prvog dijela treba izdvojiti po jednu akciju na obje strane u 38. minuti. Pokušaj Bušnje otišao je pored gola, dok je na drugoj strani, nakon ubačaja, Šarić ubacio prizemnu loptu, koju je Tolaj vješto skrenuo, a ona je prošla uz vratnicu.

Rijeka je krenula agresivno u nastavak, a najbliže golu stigla je u 49. minuti. Nakon kornera Smolčić je bio najviši, ali vratnica je spasila goste.

Samo minutu kasnije Mitrović se našao u dobroj situaciju u kaznenom prostoru, ali udarac je otišao pored gola.

Juniori Rijeke pokušavali su sve da se vrate u utakmicu, ali ovoga puta nije bilo suđeno. Hajduk je iskoristio svoju priliku i u trećoj minuti sudačke nadoknade, nakon obrane Pandura, Nikl je odbijanac pospremio u mrežu za konačnih 0:3.

Rijeka – Hajduk 0:3 (20)