1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga
RIJEKA – LYON 1:1
07.11.2013.

Rijeka je osvojila novi bod u Europskoj ligi. 1:1 protiv Lyona,uz dojam da se moglo i više. Rijeka je s francuskim velikanom,u najmanju ruku,bila ravnopravan protivnik. A da je bilo više sreće u prvom poluvremenu,možda se moglo i do pobjede.

Nakon što je Rijeka bolje započela utakmicu i prvih deset minuta zagospodarila terenom,a veliku prigodu je imao Benko u 12. minuti,Lyon  je ipak prvi došao do vodstva. Iz prekida!

Igrala se 14' kad je nakon kornera neopreznost Riječana iskoristio Plea i iz blizine,nogom pogodio gol Vargića. 0:1!

No nakon toga opet su Riječani ti koji daju ritam utakmice. A uskoro se inicijativa pretočila u izjednačenje. Marić je uhvatio jednu 'ničiju' loptu na sredini terena te je glavom dodao do Kramarića. Centarfor Rijeke dobro prima i sa više od 20 metara neobranjivo pogađa lijevi gornji kut golmana Gorgelina. 1:1!

I sve nakon toga bilo je u znaku Rijeke. Imala su domaći čak dvije fenomenalne prigode. Prvo je Kvržić odlično probio desnu stranu i šalje loptu za Benka. Benko iz prve škaricama pogađa loptu koja se odbija do samog Kramarića. No on ipak s pet metara ne uspjeva dobro zahvatiti loptu. To je bilo u 24. minuti,a samo par minuta kasnije opet je Kvržić probio svoj bok,ušao duboko u 16 metara gostiju i s nekoliko metara dao loptu paralelnu s gol linijom. No ipak nitko od Riječana je nije uspio ugurati u mrežu.

Poluvrijeme je i završilo 1:1 uz dojam da je Rijeka puno bolja momčad.

Drugi dio bolje otvaraju Francuzi. Gourcuff je imao odličnu prigodu u 51 minuti,ali je neometan s 15 metara po sredini,promašio gol.

Ubrzo nakon toga trener domaćih Matjaž Kek radi svoju prvu izmjenu. Ulazi Alispahić,a izlazi Sharbini.

Francuzi,očito nešto bolje fizički spremniji,ne popuštaju. Dobru prigodu imao je u 66. minuti i Briand,ali je Vargić bio na mjestu.

Rijeka je probavala polukontrama i probojima s boka,ali su lopte Bertoše i Kramarića ipak prije stigle do stopera Lyona nego do natrčalog Benka.

Utakmica se ipak smirila u posljednih dvadeset minuta,iako je Lyon imao nešto više loptu u nogama. No prijetili su samo iz prekida,kao u 80. minuti kada je Briand promašio loptu nakon što su kretnjama u bloku Francuzi nadmudrili Riječane.

Završava neriješeno. Slavlje uz gorčinu da se ipak novi veliki europski bod nije mogao proslaviti uz Armadu na zapadnoj tribini.