1. Momčad : 1. HNL pioniri : 10. kolo
Rijeka – Međimurje 3:0, bijeli uvjerljivim nastupom do pobjede
03.11.2018.

Stariji pioniri Rijeke pobijedili su Međimurje 3:0 u utakmici 10. kola Prve HNL. Bio je to ogled momčadi koje je uoči utakmice dijelio samo bod razlike, ali u 70 minuta ogleda na Rujevici bijeli su dominirali i da je bilo malo više mirnoće i preciznosti u završnici izabranici Fausta Budicina mogli su do vrha napuniti gostujuću mrežu.

Rijeka je dobro otvorila utakmicu, pritisak je rezultirao s nekoliko ubačaja koji u konačnici nisu donijeli željeni ishod, ali su bili najava onog što je uslijedilo.

U 10. minuti Katinić je sjajno proigrao Begovića, koji se sjurio prema golu Međimurja i mirno poslao loptu pored vratara Zrne - 1:0.

Rijeka je nastavila napadati i u 17. minuti Begović se lijepo riješio pratnje na desnom boku, ušao u kazneni prostor, ali nije bilo preciznosti u zadnjem pasu i propala je prilika za Rijeku.

Samo minutu kasnije Bossi je odigrao za Buljanovića, nogometaš Rijeke se lijepo izborio za poziciju, ušao u kazneni prostor, ali udarac je otišao preko grede.

Rijeka je do drugog gola stigla u ponešto sreće, Buljanović se još jednom riješio svog čuvara i kada je stigao do gol linije uputio je ubačaj koji se s(p)retno odbio od Antolovića u mrežu Međimurja - 2:0.

Gosti su kroz prvo poluvrijeme pokušavali brzim kontranapadima ugroziti gol Rijeke, ali bez previše uspjeha.

Najizgledniju priliku imali su u 30. minuti kada je Marić proigrao Jankovića koji je ušao u kazneni prostor, gurnuo loptu pored vratara Tanjića, ali otišao je previše ulijevo i propala je prilika.

Rijeka je otvorila drugi dio udarcem Begovića s 15 metara, ukoso s desne strane. U 40. minuti Buić je lijepo ubacio s desne strane, Bossi je ostao sam u kaznenom prostoru, ali nije dobro reagirao i lopta se nekontrolirano odbila.

Bijeli su do trećeg gola stigli u 41. minuti. Čulina je sjajno proigrao Begovića koji je sigurno poentirao za drugi gol na utakmici - 3:0.

Rijeka je nastavila igrati dopadljiv nogomet, u 45. minuti bijeli su mogli do četvrtog gola, ali Begović je, nakon lijepog primanja i okreta, poslao loptu pored gola.

Izmjene u momčad i želja igrača Rijeke za što više pogodaka otvorila je u nekoliko navrata prostor gostima za kontru, ali nogometaši Međimurja nisu ozbiljnije zaprijetili.

Dapače, u 54. minuti Babić je lijepo, ali neprecizno, pucao s ruba kaznenog prostora, a tri minute kasnije Katinić je lijepo ubacio, ali Flego nije dobro reagirao.

U 65. minuti Buić je gurnuo loptu za Flegu koji je izbio sam pred gol, ali nije uspio zavući loptu ispod vratara.

Do kraja utakmice valja spomenuti dva lijepa prodora Manestra u 68. i 69. minuti, ali u oba navrata nije uspio zatresti mrežu.