1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga
Rijeka među velikanima
09.01.2014.

Novo priznanje za nogometaše Rijeka. Prema IFFHS – u,međunarodnoj agenciji za povijest i statistiku nogometa,Rijeka je završila 2013. godinu kao 84. momčad svijeta.

Rijeka se,ponajviše zahvaljujući zanosnoj europskoj sezoni,te pobjedama protiv Sttutgarta i Žiline te remijima protiv Lyona i Reala Betis,našla u probranom društvu. Sa 134,5 bodova,godinu su momci s Kantride okončali ispred renomiranijih klubova poput Porta (127,5 bodova),Rome (126),Intera (122) i Liverpoola (110).

Najbolje plasirana hrvatska momčad je Dinamo koji je na 70. mjestu (143,5 bodova),dok je najbolja svjetska momčad u 2013. godini Bayern iz Minhena (370 bodova).

Osim Rijeke i Dinama među najboljih 200 svjetskih klubova nije se našao niti jedan drugi hrvatski klub.

Kompletan popis možete pogledati na sljedećem linku: