Škola : 1. HNL pioniri : 5. kolo
Rijeka – Osijek 0:0, Bliznac sačuvao vrata i donio bod
15.09.2019.

Stariji pioniri Rijeke i Osijeka podijeli su bodove odigravši susret bez pogodaka (0:0) u petom kolu Prve HNL.

Rijeci je pripalo prvo poluvrijeme, Osijeku drugi dio, ali u konačnici najzaslužniji što je bod ostao na Rujevici bio je vratar Karlo Bliznac koji je s nekoliko sjajnih obrana sačuvao mrežu. U završnici su tako obje momčadi mogle do ključnog gola.

U 60. minuti nakon ubačaja s lijevog boka, Strmota je ostao sam pred golom Rijeke, ali Bliznac je sjajnom refleksnom reakcijom sačuvao mrežu.

Praktički u istoj akciji Ivančan je primio loptu u kaznenom prostoru Rijeke, okrenuo svog čuvara, ali Bliznac je još jednom sjajno reagirao.

Na drugoj strani, u 69. minuti, Bilajac je ubacio s lijeve strane, Srdoč je uspio doći do lopte u kaznenom prostoru i pucati iz okreta, ali lopta je otišla pored vratnice.

Rijeka je konkretnije krenula u utakmicu, nakon visokog pritiska, već u prvoj minuti stigao je udarac Mikloša s 18 metara.

U devetoj minuti zaprijetili su gosti, nakon kornera, lopta je došla do Mažara na rubu kaznenog prostora koji je pokušao iz poluvoleja, ali nije bilo preciznosti.

Rijeka je u više navrata stigla pred gol Osijeka, ali gostujući braniči uspijevali su otkloniti sve pokušaje i ubačaje.

Na drugoj strani, u prvoj minuti sudačke nadoknade, Barić je ostao sam u lijepoj situaciji na 16 metara, ali udarac nije bio precizan.

Na otvaranju drugog dijela pokušaj Mikulice otišao je pored gola, a još opasniji udarac stigao je na drugoj strani kada je Strmota pucao s desne strane kaznenog prostora.

U 52. minuti, nakon ubačaja s desne strane, Ivančan je uspio doći do lopte prije vratara i gurnuti prema golu, ali domaći braniči očistili su opasnost.