Škola : Kup pioniri : 2. kolo
Rijeka pobijedila Uljanik i osigurala regionalnu završnicu Kupa
11.11.2020.

Pioniri Rijeke opravdali su ulogu favorita u polufinalnoj utakmici Kupa Hrvatske Nogometnog središta Rijeka pobijedivši vršnjake Uljanika s 5:1 i plasirali se u finale.

U prvom poluvremenu Rijeka je dominirala u posjedu, igrala na polovici protivnika, ali teško uspijevala ugroziti vrata gostiju koji su se organizirano branili ispred svoga gola tako da je poluvrijeme završilo bez golova.

U drugom poluvremenu Rijeka je ušla puno odlučnije u utakmicu što je rezultiralo i prvim pogotkom. Gardijan je u 50. minuti probio lijevi bok protivnika i uputio ubačaj u 16 metara gdje je snalažljivi Šimetić primio loptu i s 10 metara pogodio donji lijevi kut vratara - 1:0.

Deset minuta kasnije Valinčić je povisio na 2:0. Rožajac je pucao iz kosa prema golu, a Valinčić samo potvrdio gol.

Došen je povisio na 3:0 direktnim udarcem iz kornera, a na 4:0 ponovo je Došen postigao pogodak uputivši udarac s 15 metara iz kosa u donji lijevi kut vratara.

Uljanik je postigao pogodak zabivši gol iz jedne gužve u 16 metara kada je najspretniji bio Barišić - 4:1.

Za konačan rezultat gol je postigao Rožajac nakon najljepše kombinacije na utakmici, u kojoj je odigrao dupli pas s Došenom, i uputio lijep udarac sa 16 metara u gornji lijevi kut vrata.