1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga : 31. kolo
Rijeka – Rudeš 3:1
28.04.2019.

Nogometaši Rijeke pobijedili su Rudeš 3:1 u utakmici 31. kola Hrvatski telekom Prve lige.  Bijeli su uspjeli slomiti otpor fenjaraša koji se na Rujevici predstavio u odličnom izdanju.

Igrala se 69. minuta, Puljić je ubacio loptu, Lepinjica glavom nije uspio pucati, ali Čolak je poentirao nakon 148 dana - 3:1.

Rijeka je trećim pogotkom otklonila mogućnost za povratak Rudeša u igru.

Gosti su u drugom poluvremenu imali nekoliko dobrih situacija, ali ubačaj Lisakovicha nije osujetio Kovačević, dok je kontru pet na tri u 54. minuti osujetio Punčec i presjekao dodavanje Juranovića.

Rijeka je na drugoj strani imala pokušaje Puljića i Murića, ali bez učinka. U samoj završnici Rudeš je imao dvije velike prilike, udarac Lisakovicha obranio je Sluga. U nastavku akcije, gosti nisu uspjeli iz neposredne blizine ugurati loptu u praznu mrežu.

Otvaranje utakmice nije ponudilo previše prilika, najbliže golu bio je Rudeš nakon jedne kontre u 18. minuti. Lončar je krivo odigrao jednu loptu, krenula je kontra Rudeša. Juranović se sjurio prema golu, nitko nije izašao u blok, a udarac je otišao pored gola.

Na drugoj strani dupli pas Acostyja i Pavičića u 21. minuti, rezultirao je udarcem Acostyja, ali i obranom Banića.

I nakon 15 minuta bez zanimljivih trenutaka, Rijeka je povela. U 35. minuti Pavičić je sjajno izbacio Puljića koji se sjurio prema golu. Umjesto udarca, napadač Rijeke, sjajno je osjetio dolazak Lončara i odigrao loptu u kazneni prostor. Lončaru je preostalo zatresti mrežu - 1:0!

Samo pet minuta kasnije nova akcija Rijeke na lijevoj strani. Ubačaj je stigao do Pavičića na desnom boku. Uslijedio je ubačaj, a Puljić se naklonio za novi pogodak - 2:0.

I kada se činilo da će Rijeka mirno privesti kraju prvo poluvrijeme, gosti su smanjili u 44. minuti. Nakon ubačaja s desne strane Lisakovich je pucao, Sluga odlično reagirao, ali Lisakovich je bio najbrži na odbijenu loptu i zatresao riječku mrežu - 2:1.

Rijeka – Rudeš 3:1 (31)