Škola : 1. HNL juniori : 7. kolo
Rijeka – Sesvete 3:2, bijeli zadržali priključak na vrhu
19.10.2019.

Juniori Rijeke pobijedili su Sesvete 3:2 u zanimljivom ogledu sedmog kola Prve HNL. Rijeka je novim slavljem stigla do pete pobjede i zadržala priključak na vrhu ljestvice.

Bijeli su poveli već u trećoj minuti. Vuk je iskoristio neodlučnost gostujućih stopera i poentirao za rano vodstvo Rijeke - 1:0.

U nastavku utakmice valja izdvojiti 23. minutu kada je Vuk ubacio, a Braut pucao pored gola.

Gosti su zamalo do izjednačenja stigli u 33. minuti. Nakon ubačaja, lopta je gužvi nekog okrznula i na kraju je vratnica spasila Rijeku.

Rijeka je prednost udvostručila u 36. minuti. Pogotku je prethodila akcija Vuka i Ajanovića, Čabraja je obranio udarac. Lopta je došla do Lazara na dvadesetak metara koji je sjajno potegnuo i lopta je završila u rašljama - 2:0.

Sesvete su se vratile u igru samo dvije minute kasnije. Jedna odbijena lopta došla je do Lipovca na 15 metara koji je potegnuo za - 1:2.

U nastavku utakmice Braut je povukao kontru, ali udarac Jelavića išao je ravno u vratara.

U 56. minuti Režek je ubacio, Stojanović je uklizao pred golom, ali nije stigao do lopte.

U 69. minuti udarac Rovisa pogodio je Brigića, sudac Jelenčić je pokazao na bijelu točku zbog igranja rukom.

Jelavić  je preuzeo odgovornost i poentirao - 3:1.

Osam minuta kasnije Braut je srušio Stojanovića u kaznenom prostoru. Upravo je Stojanović preuzeo odgovornost i vratio goste u igru - 3:2.

Do kraja utakmice Sesvete su mogle do boda. Prvo je udarac Valeka Sušak skrenuo u korner, a zatim je, nakon ubačaja iz kuta, iz neposredne blizine, Talan pucao preko gola.