Rijeka – Slaven Belupo 2:1
25.10.2020.

Kadeti Rijeke pobijedili su Slaven Belupo 2:1 u utakmici 11. kola Prve HNL.

Bijeli su dominirali kroz utakmicu i na kraju zasluženo osvojili tri boda.

Rijeka je povela u 12. minuti. Nakon jedne dubinske lopte, Bodetić je ušao u kazneni prostor i lijepo pogodio suprotan kut - 1:0.

Gosti su izjednačili u 28. minuti. Ivančić je probao proći kroz blok Mikulice i Buića i nakon kontakta i pada igrača Slaven Belupa, sudac Melnjak pokazao je na bijelu točku.

Ivančić je bio siguran izvođač - 1:1.

U 33. minuti Begonja je pucao s 25 metara, a njegov odličan udarac, vratar Vuković iščupao je ispod grede.

Pet minuta kasnije Tramišak je ubacio, Gajzler dobro pucao, ali vratar Slavena odličnom reakcijom sačuvao je mrežu.

Rijeka je u 50. minuti imala dvije prilike unutar 60 sekundi. Babić je prvo nakon gužve pucao u vratara, a u nastavku akcije Buić nije stigao ubačaj koji je u konačnici bio malo previsok.

U jeku riječkih napada, u 66. minuti, Ricov je primio jednu loptu na prsa i lijepo pogodio kut - 2:1.

Gosti su se oslobodili u završnici kada su pokušali doći do boda, ali nisu uspjeli iskoristiti nekoliko kontri u kojima su imali brojčanu prednost u završnici.

U 83. minuti Gajzler je ostao sam na 16 metara, ali njegov udarac obranio je odlični Vuković.

I na kraju Slaven je zamalo došao do boda. Manestar je odigrao povratnu loptu za Tanjića, Anić je uspio doći do lopte, ali Tanjić je izašao na vrijeme i obranio udarac.